Ostapenko pēc “French Open” titula neaizstāvēšanas izslīd no WTA ranga pirmā desmitnieka

3 komentāri
Ostapenko pēc “French Open” titula neaizstāvēšanas izslīd no WTA ranga pirmā desmitnieka
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējusi septiņas vietas un atkritusi uz 12.pozīciju.

Nupat 21.dzimšanas dienu nosvinējusī Ostapenko maija beigās cieta negaidītu zaudējumu Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Pērn viņa šajā turnīrā sensacionāli uzvarēja un kļuva par vienu no vadošajām pasaules rangā, pēcāk vasarā ielaužoties arī labāko desmitniekā. Tiesa, šogad Francijas atklātā čempionāta titula neaizstāvēšana viņai maksājusi vietu ranga pirmajā desmitniekā, no kā viņa tagad izkritusi.

Šobrīd ieņemtā 12.vieta pasaules rangā Ostapenko ir zemākā kopš pagājušā gada 27.augusta. Viņa pasaules rangā atradās kopš pagājušā gada septembra sākuma, bet viņas karjeras rekords ir piektā vieta, kas ir arī visu laiku labākais Latvijas sasniegums.

Pasaules ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas pēc Francijas atklātā čempionāta notikušas vairākas izmaiņas. Līderpozīcijā kārtējo nedēļu atrodas sezonas otrajā “Grand Slam” turnīrā uzvarējusī rumāniete Simona Halepa, pirmās raketes godā atgriežoties februāra beigās. Viņa no pirmās vietas atkāpās pēc Austrālijas atklātā čempionāta fināla, kurā piekāpās Dānijas pārstāvei Karolīnai Vozņacki, kura uz četrām nedēļām kļuva par ranga līderi, bet šobrīd joprojām atrodama otrajā pozīcijā.

Pirms tam Halepa planētas pirmā rakete bija kopš pagājušā gada 8.oktobra, šajā pozīcijā noturoties 16 nedēļas.

Savukārt trešo pozīciju saglabājusi spāniete Garvinje Mugurusa, kamēr no desmitās uz ceturto vietu pakāpusies Francijas atklātā čempionāta fināliste Sloeina Stīvensa no ASV, tādējādi sasniedzot savas karjeras rekordu.

Piektā, zaudējot vienu pozīciju, ir ukrainiete Jeļina Svitoļina, kurai seko vienu vietu ieguvusī francūziete Karolīna Garsija, bet septītā, zaudējot vienu pozīciju, ir čehiete Karolīna Plīškova. Astotā joprojām ir cita Čehijas tenisiste Petra Kvitova, savukārt pirmo desmitnieku noslēdz amerikānietes Venusa Viljamsa un Medisona Kīza.

Tikmēr titulētā Serēna Viljamsa, kura atgriezusies kortā pēc bērna dzimšanas, atrodama 183.vietā, piedzīvojot teju 300 pozīciju kāpumu.

Šīs sezonas griezumā, sportistēm cīnoties par vietu WTA sezonas noslēguma turnīrā, Ostapenko ar 1259 punktiem ir 17.vietā, kamēr Sevastova atrodas 2.pozīcijā. Pārliecinoša līdere ar 5285 punktiem ir Halepa. WTA finālturnīrā iekļūs sezonas astoņas labākās tenisistes.
3 komentāri