Ostapenko pasaules rangā saglabā rekordaugsto septīto vietu

Pievienot komentāru
Ostapenko pasaules rangā saglabā rekordaugsto septīto vietu
Ostapenko saglabājusi pasaules septītās labākās raketes godu. (Foto: Roman Koksarov / F64)

Latvijas tenisa pirmā rakete un šī gada “French Open” čempione Aļona Ostapenko pirmdien publicētajā WTA rangā saglabājusi rekordaugsto septīto vietu.

Ostapenko uz pasaules ranga septīto vietu pakāpās pirms nedēļas, sasniedzot jaunu karjeras rekordu un vēl nebijušus augstumus Latvijas profesionālajā tenisā. Vēl septembrī viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā, bet turpinājumā viņa pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja. 2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Pagājušajā nedēļā Ostapenko nepiedalījās nevienā turnīrā, kā arī atsauca dalību no pašlaik Maskavā notiekošā WTA “Premier” turnīra. Toties šīs nedēļas beigās viņa Singapūrā pirmo reizi karjerā uzsāks sezonas noslēguma turnīru WTA “Finals”.

Šogad Ostapenko uzvarējusi divos turnīros – bez sensacionālā triumfa Francijas atklātajā čempionātā viņa šoruden bija labākā arī “International” sacensībās Seulā, turklāt pusfinālus sasniegusi jau trīs turnīros pēc kārtas. Pēc uzvaras “French Open” viņa kļuva par Latvijas rekordisti WTA rangā, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova pasaules rangā piedzīvojusi kritumu par vienu vietu un tagad ieņem 21.pozīciju. Viņa piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, bet šonedēļ viņa piedalīsies turnīrā Maskavā, ko uzsāks no otrās kārtas. Latvijas tenisistes pirmā pretiniece būs pasaules ranga 56.vietas īpašniece Irina Begu no Rumānijas vai kāda no kvalifikācijas veiksminiecēm.

Sevastova pašlaik piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas. Viņa savu iepriekšējo maču aizvadīja pašās septembra beigās, kad Pekinas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā trīs setu “trillerī” piekāpās slavenajai krievietei Marijai Šarapovai.

Sezonas rangā Ostapenko tikmēr saglabājusi septīto vietu, kamēr Sevastova zaudējusi vienu pozīciju un atrodama 15.vietā. Sagaidāms, ka viņa spēlēs otrajā sezonas noslēguma turnīrā “WTA Elite Trophy”, kurā piedalās 9.-19.spēcīgākā sportiste. Šīs sacensības no 31.oktobra līdz 6.novembrim notiks Ķīnā.

Lasi vēl