Ostapenko par Federāciju kausa spēlēm: Ja rādīsim labāko sniegumu, neviens pretinieks nav neuzvarams

Pievienot komentāru
Ostapenko par Federāciju kausa spēlēm: Ja rādīsim labāko sniegumu, neviens pretinieks nav neuzvarams
PAULA ČURKSTE, LETA

Ja Latvijas sieviešu tenisa izlasei nākamā gada Federāciju kausa (FEDCUP) kvalifikācijas turnīrā izdosies demonstrēt savu labāko sniegumu, neviens pretinieks nebūs neuzvarams, sarunā ar Latvijas Tenisa savienību (LTS) teica Aļona Ostapenko.

Jau vēstīts, ka Latvijas sieviešu tenisa izlase 2020.gada Federāciju kausa fināla kvalifikācijā viesos tiksies ar pasaules grandu ASV.

Latvija kvalifikācijā saņēmusi 12.numuru un bija starp neizsētajām komandām, bet ASV bija pirmais numurs.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ir uzsākusi cīņu par iekļūšanu FEDCUP finālturnīrā, kas pirmo reizi šādā formātā norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei ar līderēm Anastasiju Sevastovu un Ostapenko ierindā būs jāaizvada kvalifikācijas spēles pret titulēto ASV valstsvienību, kas 7. un 8.februārī norisināsies ASV pilsētā Everetā.

Sajūtās dalās Latvijas tenisa līdere Anastasija Sevastova: “Ar nepacietību gaidu spēles pret ASV valstsvienību, jo man ir gods pārstāvēt savu valsti, kā arī tāpēc, ka ASV vienmēr esmu veiksmīgi spēlējusi. ASV izlase neatkarīgi no tās sastāva ir ļoti spēcīga komanda. Tas mums būs nopietns pārbaudījums, bet mēs darīsim visu iespējamo, lai iepriecinātu Latvijas tenisa līdzjutējus.”

Līdzīgās domās bija arī Ostapenko. “Nekad neesmu atteikusi spēlēšanai Latvijas izlasē, to esmu darījusi pēdējos 9 gadus. Arī nākamais gads valsts mērogā ir ļoti svarīgs, jo papildus FEDCUP ir arī Olimpiskās Spēles Tokijā – visās sacensībās centīšos cienīgi reprezentēt Latviju,” norādīja sportiste. “Spēlēt par savu valsti vienmēr ir liels gods, tāpēc es centīšos parādīt savu labāko sniegumu, lai mēs kopīgiem spēkiem iekļūtu finālturnīrā. Mēs esam spēcīga komanda – ja rādīsim labāko sniegumu, neviens pretinieks nav neuzvarams.”

2020.gada fināla kvalifikācijas turnīrā sacentīsies 16 komandas. Uzvarētājas iekļūs finālturnīrā, bet zaudētājas cīnīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu Pasaules grupā.

Automātiskas vietas finālturnīrā saņēmušas rīkotāja Ungārija, šī gada finālistes Austrālija un Francija, kā arī speciālo ielūgumu saņēmusī Čehija. Šīm komandām pievienosies astoņas kvalifikāciju pārvarējušās izlases.

Vēl kvalifikācijā būs dueļi starp Rumāniju un Krieviju, Vāciju un Brazīliju, Spāniju un Japānu, Šveici un Kanādu, Baltkrieviju un Nīderlandi, Beļģiju un Kazahstānu, kā arī Lielbritāniju un Slovākiju.