Ostapenko lietus iespaidotā mačā sasniedz “US Open” otro kārtu

Komentāri
Ostapenko lietus iespaidotā mačā sasniedz “US Open” otro kārtu
Foto: AFP/LETA

Laikapstākļu iespaidotā un vēlāk uz galveno stadionu pārceltā mačā Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete un šā gada “French Open” turnīra čempione Aļona Ostapenko otrdien pārvarēja “US Open” pirmo kārtu.

Turnīrā ar 12. numuru izliktā Ostapenko ar rezultātu 6-2, 1-6, 6-1 pieveica spānieti Laru Arruavarrenu. Duelis trešajā setā pie rezultāta 3-1 lietus dēļ tika apturēts. Kaut visi pārējie mači tika pārcelti uz trešdienu, organizatori izrādīja pretimnākšanu Latvijas sportistei, viņas maču pārceļot uz Artūra Eša vārdā nosaukto galveno stadionu, kuram vienīgajam ir apjumtais jumts. Šeit Ostapenko dueli noslēdza pāris minūšu laikā.

“Man ļoti patika šeit spēlēt un izjust atmosfēru,” pēc spēles noslēgšanas pauda Ostapenko. “Labi, ka bija iespēja pabeigt spēli, lai rīt varētu trenēties.”

Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar rumānieti Soranu Kirstju (pasaules ranga 54.vieta), kura ar 6-1, 6-3 pieveica Nīderlandes tenisisti Lesliju Kerkovi (ranga 171.numurs). Tā kā otrdien neveiksmi piedzīvoja pagājušā gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Angelika Kerbere no Vācijas, jau tagad zināms, ka pirmajās četrās kārtās Latvijas sportistei pat teorētiski nav iespējams spēkoties ar rangā augstāk esošām tenisistēm.

Ostapenko, kura pasaules rangā ieņem 12. vietu un tieši ar 12. numuru izlikta ASV atklātajā čempionātā, ar pašlaik 25 gadus veco Arruavarrenu savas karjeras laikā līdz šim nebija spēkojusies. Spānijas tenisiste WTA rangā atrodama 60.pozīcijā.

Ostapenko pievienojusies Anastasijai Sevastovai un Ernestam Gulbim turnīra otrajā kārtā. Šiem diviem tenisistiem trešdienas vakarā plānots aizvadīt otrās kārtas mačus, tomēr arī šajā dienā ir iespējams lietus, tāpēc pagaidām nav zināms, vai viņiem izdosies doties kortā.

Lasi vēl