Komentāri
Ostapenko karjeras pirmajā WTA finālmačā piekāpjas vācu tenisistei Bekai
Foto: Pascal Ratthé

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko savā pirmajā karjeras WTA finālā Kanādas pilsētā Kvebekā ar rezultātu 2-6, 2-6 piekāpās vācietei Annikai Bekai. Veiksmīgi aizvadītais turnīrs ļāvis mūsu sportistei ielauzties labāko 100 pasaules spēlētāju vidū.

Ostapenko šajā mačā nespēja Latvijai sagādāt pirmo WTA titulu vairāk nekā piecu gadu laikā, jo 2010. gada vasarā savu līdz šim vienīgo čempiones kausu ieguva Anastasija Sevastova, triumfējot Eštorilas turnīrā. Pirms tam Latvija bez WTA tituliem bija 17 gadus – 1993. gadā Larisa Neilande triumfēja Skenektadi turnīrā ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan Ostapenko pirmajā geimā uzvarēja “sausā” pie pretinieces serves, nākamajos divos jau labāka bija Beka. Vēlreiz Latvijas sportiste savas serves geimu zaudēja sestajā geimā, bet pēc brīža jau zaudēja ar 2-5. Arī astotajā geimā Ostapenko neizdevās noturēt savu servi, kas pirmajā setā lika zaudēt ar 2-6.

Otrajā setā pirmajos trijos geimos uzvarēja servētājas, bet ceturtajā geimā Beka jau kārtējo reizi lauza Latvijas sportistes servi, bet brīdi vēlāk Ostapenko jau bija iedzinējos ar 1-4. Nākamajā geimā Ostapenko pie savas serves zaudēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr spēja pārtraukt melno periodu un šo geimu uzvarēt, izpelnoties skaļas līdzjutēju ovācijas. Tomēr izglābt cīņu viņai vairs neizdevās un tika piedzīvots zaudējums. Mačā Ostapenko nespēja aizstāvēt nevienu no piecām breikbumbām.

Pusfināla sasniegšana Latvijas tenisistei jau ļāvis tikt pie 180 WTA ranga punktiem, kas ir par 70 punktiem vairāk nekā tas, cik nesen viņa iespēja ASV atklātajā čempionātā. Paredzams, ka nākamajā nedēļā WTA rangā Ostapenko būs ap 77. vietu.

Lasi vēl