Ostapenko jaunākajā WTA rangā izkrīt no TOP30, Sevastova saglabā pozīciju

0 Komentāru
Ostapenko jaunākajā WTA rangā izkrīt no TOP30, Sevastova saglabā pozīciju
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējusi vietu pasaules labāko spēlētāju trīsdesmitniekā.

Ostapenko piedzīvojusi divu vietu kritumu un tagad atrodama 31.pozīcijā. Viņa no pirmā trīsdesmitnieka pirmo reizi kopš 2017.gada maija izlidoja marta izskaņā, bet pēc tam atguva pāris pozīcijas un tajā uz trim nedēļām atgriezās.

Latvijas tenisiste, kura 2017.gadā sensacionāli uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, pašlaik visu turnīru ietvaros gan piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas. Viņas iepriekšējā neveiksme pagājušajā nedēļā bija Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra pirmajā kārtā pret Latvijas pirmo numuru Anastasiju Sevastovu.

Tikmēr Latvijas pirmā rakete joprojām ir Sevastova, kura nemainīgi atrodas 13.vietā. Šajā pozīcijā viņa ir kopš 7.aprīļa, bet karjeras rekords viņai joprojām ir 11.vieta. Šonedēļ Sevastovai plānots piedalīties Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā, ko viņa sāks pret Krievijas tenisisti Anastasiju Potapovu (WTA 74.).

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA atguvusi divas vietas un ieņem 266.pozīciju, bet 18 gadus vecā Daniela Vismane atkāpusies par divām vietām un ir 618.pozīcijā.

Pasaules ranga pirmajā pieciniekā tikmēr notikušas vairākas izmaiņas.

Pēc uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā uz pirmo vietu pasaules rangā pacēlās Naomi Osaka, kura līdz ar to kļuvusi par vēsturē pirmo Japānas tenisisti ranga pirmajā vietā.

Savukārt otrā tagad ir čehiete Petra Kvitova, kura uz trešo pozīciju nobīdījusi rumānieti Simonu Halepu. Uz ceturto no piektās pozīcijas pakāpusies vāciete Angelika Kerbere, kamēr piektā tagad ir vēl viena čehu tenisiste Karolīna Plīškova. Sestajā pozīcijā ir ukrainiete Jeļina Svitoļina, kurai seko nīderlandiete Kiki Bertensa. Astotā joprojām ir amerikāniete Sloeina Stīvensa, bet pirmo desmitnieku noslēdz austrāliete Ešlija Bārtija un baltkrieviete Arina Sabaļenka.

0 Komentāru