Ostapenko iegūst mēneša WTA izlaušanās balvu

0 Komentāru
Ostapenko iegūst mēneša WTA izlaušanās balvu
Foto: LETA

Francijas atklātajā tenisa čempionātā sensacionāli triumfējusī Latvijas sportiste Aļona Ostapenko ieguvusi maija Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) izlaušanās balvu, kamēr cīņā par mēneša labākās tenisistes titulu viņa pārliecinoši piekāpās rumānietei Simonai Halepai.

Cīņā par mēneša izrāviena balvu 20 gadus vecā Ostapenko uzvarēja pārliecinoši, iegūstot 60% līdzjutēju balsu, kamēr 33% tika Veronikai Sepedei-Roigai no Paragvajas. Tālāk sekoja tunisiete Onsa Žabēra (5%) un francūziete Karolīne Garsija (2%).

Sepede-Roiga Francijas atklātajā čempionātā aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kamēr Žabēra turnīru sāka no kvalifikācijas un sasniedza pamatturnīra trešo kārtu. Savukārt mājiniece Garsija iekļuva “French Open” ceturtdaļfinālā.

Foto: Aļona Ostapenko tiek sirsnīgi sagaidīta ”Rīgas” lidostā

Foto

Savukārt par maija labāko spēlētāju kļuvusi Halepa, kuru Ostapenko uzvarēja Francijas atklātā čempionāta finālā. Rumāniete balsojumā saņēma iespaidīgus 87% balsu, kamēr Latvijas pārstāve tika tikai pie 9%, bet trešā ar 4% bija ukrainiete Jeļina Svitoļina.

Foto: Ostapenko ”French Open” finālā pret Halepu

 

Ostapenko pagājušajā nedēļā kļuva par pirmo neizsēto tenisisti atklātajā ērā, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā. Viņa turnīra laikā pārspēja vairākas spēcīgas konkurentes un šonedēļ pasaules rangā pakāpās uz 12.pozīciju, kā arī ir ceturtajā vietā starp šī gada labākajām sportistēm.

Kaut Halepa Francijas atklāto čempionātu nepameta kā uzvarētāja, arī viņa aizvadīja lielisku māla sezonu, 19 mačos izcīnot 22 uzvaras un finālā spēlējot iepriekšējos trijos turnīros. Zaudējot Ostapenko, Halepa neizvirzījās pasaules ranga līderpozīcijā, tomēr viņa ir labākā šogad nopelnītajos punktos.

Foto: latviešu tenisiste ar skaisto ”French Open” trofeju

Tikmēr Svitoļina uzvarēja WTA “Premier” turnīrā Romā, iegūstot savu trešo titulu šogad un otro uz māla seguma. Viņa otro reizi pēc kārtas sasniedza Francijas atklātā čempionāta otro nedēļu, tomēr ceturtdaļfinālā nespēja noturēt lielu pārsvaru un piekāpās Halepai. Iepriekš šogad ukrainiete ieguvusi februāra labākās WTA tenisistes balvu.

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa Parīzē piedalījās tikai astotajā “Grand Slam” pamatturnīrā, kā arī ir pirmā neizsētā tenisiste kopš 1933.gada, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā.
0 Komentāru