Ostapenko Francijā “International” turnīra otrajā kārtā uzvar traumēto Bertensu

Pievienot komentāru
Ostapenko Francijā “International” turnīra otrajā kārtā uzvar traumēto Bertensu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien Francijas pilsētā Strasbūrā “International” raudzes turnīra otrajā kārtā izcīnīja uzvaru pret ranga astotās vietas īpašnieci no Nīderlandes Kiki Bertensu, kura trešajā setā izstājās traumas dēļ.

WTA rangā 43.pozīcijā esošā Ostapenko ar 2-6, 6-4, 4-2 uzvarēja Bertensu (WTA 8.), kura spēli nenoslēdza traumas dēļ.

Ostapenko spēli iesāka ar servi un drīz vien izvirzījās vadībā ar 1-0. Punktu pie savas serves nopelnīja arī Bertensa, kura trešajā geimā neļāva Ostapenko uzvarēt nevienā izspēlē un lauza viņas servi – 2-1. Nākamajās trīs izspēlēs punktus guva servētāja, bet Ostapenko septītajā geimā servi zaudēja un pēc brīža cieta neveiksmi setā ar 2-6.

Otrais sets iesākās ar garu un aizraujošu izspēli, kurā Ostapenko četras reizes veiksmīgi aizstāvēja savu servi, bet beigās Bertensa ar piekto mēģinājumu panāca 1-0. Latvijas tenisiste ātri reabilitējās un, atstājot “sausā” Bertensu, atgrieza neizšķirtu 1-1. Turpinājumā Ostapenko pamatīgi nopūlējās, lai nosargātu savu otro servi, bet Bertensa “breiku” ieguva piektajā geimā, panākot 3-2.

Septītajā geimā Bertensai bija trīs iespējas atņemt Ostapenko servi, taču Latvijas tenisiste spēlēja precīzi un prasmīgi aizsargājās pret nīderlandietes uzbrukumiem (3-4). Brīdi vēlāk Bertensa vairākkārt kļūdījās, kā dēļ rezultāts kļuva neizšķirts 4-4. Uzvaru nākamajā geimā Ostapenko izcīnīja pēc vēl vienas pretinieces kļūdas, bet desmitajā geimā Bertensa pie savas serves vēlreiz palika “sausā” un piekāpās ar 4-6.

Trešā seta ievadā Bertensa ar otro iespēju atņēma Ostapenko servi, bet Latvijas tenisiste izlīdzinājumu panāca ceturtajā geimā. Īsi pēc tam Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3-2, bet nākamajā izspēlē Bertensa vairs nespēja izsekot visām darbībām laukumā, jo potītē bija saasinājušās sāpes. Pēc zaudējuma sestajā geimā Bertensa mača galveno tiesnesi informēja, ka nespēs turpināt dalību spēlē.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 60 vienspēļu ranga punktus. Nākamajā kārtā Ostapenko tiksies ar japānieti Nao Hibino (WTA 84.).