Ostapenko “Franch Open” pirmajā kārtā zaudē Kozlovai un noliek čempiones pilnvaras

1 komentārs
Ostapenko “Franch Open” pirmajā kārtā zaudē Kozlovai un noliek čempiones pilnvaras
REUTERS/LETA

Pērnā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko turnīra pirmās kārtas mačā svētdien ar rezultātu 5-7, 3-6 zaudēja Ukrainas tenisistei Katerinai Kozlovai.

Mačā, kurš notika “Roland Garros” centrālajā kortā, kuram dots Filipa Šatrijē vārds, Kozlova bija nedaudz labāka jau no mača sākuma, ukrainietei uzvaru svinot pusotras stundas laikā.

Ostapenko līdz ar šo zaudējumu piedzīvos arī kritumu pasaules rangā, kur pašreiz viņa ir piektā. Tomēr pēc divām nedēļām dzēsīsies pērn izcīnītie 2000 WTA ranga punkti, kas, visticamāk, viņai liks izkrists no labāko desmitnieka.

Svētdien aizvadītajā mačā Ostapenko, kura šobrīd ir planētas piektā rakete, jau pirmajā savas serves geimā bija spiesta atspēlēt divas breikbumbas. Ja spēles ievadā Latvijas tenisistei izdevās izglābties, tad trešajā geimā ranga 67.vietā esošā ukrainiete spēja lauzt Ostapenko servi, pēc tam panākot 3-1 savā labā.

Ceturtajā geimā Latvijas tenisiste neizmantoja vienu iespēju atspēlēt breiku, kas nesanāca arī sestajā geimā. Ilgs bija nākamais geims, kurā Ostapenko atspēlēja trīs breikbumbas, panākot 3-4, bet pēc tam viņa spēja panākt arī izlīdzinājumu, pirmo reizi mačā gūstot punktu ukrainietes servē.

Nākamajos divos geimos labākas bija serves uzņēmējas, tomēr turpinājumā Ostapenko, kurai neveicās ar savu servi, zaudēja arī 11.geimā, dodot Kozlovai otro iespēju izservēt setu. Ja pirmajā reizē tas ukrainietei neizdevās, tad otrajā iespējā viņa izdevību izmantoja, setu vinnējot ar 7-5.

Tikmēr otrajā setā Ostapenko spēja panākt 2-0 savā labā, tomēr pēc tam viņai spēle nevedās, jo nākamos trīs punktus guva Kozlova. Latvijas sportiste vēl gan spēja panākt neizšķirtu 3-3, tomēr nākamos gtrīs punktus izcīnīja Kozlova, kura vēl divas reizeds guva punktu Ostapenko servē.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodas augstajā piektajā vietā, kas ir viņas karjeras rekords. Ar piekto vietu viņa bija izlikta arī Francijas atklātajā čempionātā.

Ostapenko un Kozlova savā starpā līdz šim bija tikušās divas reizes, abās Latvijas tenisistei ciešot zaudējumus. Ukrainiete bija pārāka 2014.gadā ITF sacensībās Itālijā un 2016.gadā Hertogenbošas WTA “International” turnīra otrajā kārtā.