Ostapenko duetā ar Maraku iekļūst Vimbldonas jaukto dubultspēļu turnīra pusfinālā

Pievienot komentāru
Ostapenko duetā ar Maraku iekļūst Vimbldonas jaukto dubultspēļu turnīra pusfinālā
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko duetā ar austriešu tenisistu Oliveru Maraku piektdien sasniedza Vimbldonas čempionāta jaukto dubultspēļu turnīra pusfinālu. Latvijas un Austrijas duets ar 7-5, 4-6, 6-0 uzveica kolumbiešus Huanu Sebastianu Kavalu un Marianu Dukē-Marinju.

Pirmajā setā bija tikai viens breiks, ko Latvijas un Austrijas duets paveica 11.geimā. Otrajā setā Ostapenko sestajā geimā zaudēja savu servi. Kaut devītajā geimā viņi atspēlēja divas setbumbas un nobreikoja pretiniekus, desmitajā geimā Ostapenko vēlreiz zaudēja savu servi, un duets zaudēja setā. Trešajā setā jau laukumā dominēja Ostapenko un Maraks, triumfējot mačā.

Spēles televīzijas komentētāji vairākkārt sajūsminājās tieši par Ostapenko sniegumu, saucot viņu par labāko tenisisti mačā. Ostapenko, kura 2014.gadā Vimbldonā kļuva par junioru turnīra čempioni, pieaugušo konkurencē Grand Slam turnīros tik tālu aizkļuvusi pirmo reizi. Vienspēlēs viņa līdz šim nekad nav guvusi vairāk par vienu uzvaru, bet dubultspēlēs līdz šim bija bez panākumiem.

Savukārt šobrīd 35 gadus vecais austrietis Maraks ir ļoti pieredzējis dubultspēļu tenisists, jo savulaik viņš ATP dubultspēļu rangā atradies astotajā pozīcijā, bet šobrīd ir 41.vietā, kamēr vienspēļu rangā viņš neatrodas. Viņš Grand Slam turnīros vīriešu dubultspēlēs reizi ticis līdz pusfinālam Austrālijas čempionātā, bet Vimbldonā viņa labākais sasniegums ir ceturtdaļfināls.