Ostapenko cieš zaudējumu karjeras pirmajā WTA sezonas noslēguma turnīra mačā

Komentāri
Ostapenko cieš zaudējumu karjeras pirmajā WTA sezonas noslēguma turnīra mačā
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/ SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete un šī gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko svētdien Singapūrā notiekošā sezonas noslēguma turnīra “WTA Finals” pirmajā mačā ar 3-6, 4-6 zaudēja ranga vicelīderei Garvinjei Mugurusai no Spānijas.

Pirms tam svētdien pirmajā Baltās grupas mačā Čehijas tenisiste Karolīna Plīškova ar 6-2, 6-2 pārliecinoši apspēlēja pieredzējušo amerikānieti Venusu Viljamsu.

Šī mača sākums Latvijas tenisistei nebija pārāk veiksmīgs, jo otrajā geimā Mugurusa spraigā cīņā ieguva divas breikbumbas, izmantojot otro no tām. Tiesa, jau nākamajā geimā Ostapenko bez lielām grūtībām breiku atspēlēja, taču ceturtajā geimā spāniete vēlreiz lauza pretinieces servi un pēcāk izvirzījās vadībā ar 4-1. Pēc šāda pavērsiena Ostapenko lūdza trenera konsultāciju un viņai padomus sniedza nu jau karjeru noslēgušais Latvijas tenisists Andis Juška.

Pēc tam Ostapenko šķietami uzlaboja savu sniegumu, jo bez grūtībām nosargāja savu servi, turklāt nākamajā geimā, servējot Mugurusai, viņa izvirzījās vadībā ar 40:0, iegūstot trīs breikbumbas. Tomēr Spānijas tenisiste atspēlējās, turklāt abas tenisistes aizvadīja spraigu septīto geimu, kas ilga vairākas minūtes. Tā izskaņā Ostapenko tika pie ceturtās breikbumbas, kuru izdevās izmantot un atspēlēt viena breika deficītu.

Lai arī šķita, ka Ostapenko pēc uzvarēta septītā geima varētu būt uz viļņa, viņai bija nedienas ar servi, turklāt Mugurusai lielas problēmas nesagādāja Latvijas tenisistes otrā serve. Astotajā geimā spāniete ieguva vēl vienu breiku, bet pēc tam bez liekām grūtībām nosargāja savu servi, triumfējot pirmajā setā ar 6-3.

Otrais sets Ostapenko sākās vēl neveiksmīgāk. Lai arī pirmajā reizē bija nosargāja savu sevi, tas neizdevās nākamajos divos gadījumos, kas veiksmīgi servējošajai Mugurusai ļāva izvirzīties vadībā ar 5-1. Tieši sestajā geimā Latvijas tenisiste tika pie savas pirmās breikbumbas otrajā setā, kas palika neizmantota.

Septītajā geimā Ostapenko ne bez grūtībām nosargāja savu servi, bet pēc tam viņa mazliet negaidīti ieguva divas breikbumbas. Lai arī Mugurusa ar neatvairāmu servi pirmo no tām atspēlēja, Latvijas tenisiste spēja izmantot otro un pirmo reizi setā lauzt pretinieces servi. Pēcāk Latvijas vadošā tenisiste nosargāja savu servi un bija pietuvojusies pretiniecei vairs tikai līdz 4-5.

Tomēr desmitajā geimā Mugurusai bija vēl viena iespēja servēt par uzvaru šajā mačā. Lai arī Spānijas sportiste izvirzījās vadībā ar 40:15, Ostapenko šīs divas mačbumbas atspēlēja un panāca “vienādi”. Turpinājumā Mugurusa agn uzvarēja divās izspēlēs pēc kārtas un nodrošināja uzvaru šajā mačā.

Šīs abas tenisistes ir vienīgās starp sezonas noslēguma turnīra dalībniecēm, kuras šogad triumfējušas kādās “Grand Slam” sacensībās.

Pēc tam Ostapenko spēlēs arī otrdien un ceturtdien, divām labākajām grupas tenisistēm sasniedzot pusfinālu.

Lasi vēl