Komentāri
Ostapenko ASV atklāto čempionātu sāks pret spānieti Arrvavarrenu, Sevastova pret Vitheftu no Vācijas
Foto: REUTERS/LETA

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko sezonas noslēdzošo “Grand Slam” turnīru – ASV atklāto čempionātu – sāks ar pirmās kārtas maču pret spānieti Laru Arrvavarrenu, kamēr sieviešu otrajai raketei Anastasijai Sevastovai pretī stāsies vāciete Karīna Vithefta.

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ASV atklāto čempionātu uzsāks pret itāli Alesandro Džanesi.

Ostapenko, kura pasaules rangā ieņem 12.vietu, bet ASV atklātajā čempionātā izlikta ar 12.numuru, ar pašlaik 25 gadus veco Arrvavarrenu savas karjeras laikā vēl nav spēkojusies. Spānijas tenisiste WTA rangā pašlaik atrodama 61.pozīcijā.

Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko ASV atklātajā čempionātā piedalījusies divas reizes un labākais sasniegums ir pirms diviem gadiem sasniegtā otrā kārta, kamēr pērn viņa cieta neveiksmi pirmajā. Savukārt Arrvavarrena arī savas karjeras laikā tālāk par šī turnīra otro kārtu nav tikusi, turklāt to arī paveica pirmajā reizē – 2012.gadā.

Tikmēr pasaules 17.rakete Anastasija Sevastova, kura turnīrā izlikta ar 16.numuru, ar vācieti Vitheftu arī ne reizi nav tikusies. Vācijas sportiste pasaules rangā atrodas 65.pozīcijā.

Pērn Sevastova parūpējās par pārsteigumu un negaidīti sasniedza ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu, kas ir viņas labākais sasniegums kādā no “Grand Slam” turnīriem. Pirms tam Latvijas tenisiste šajā turnīrā nebija spējusi tikt tālāk par otro kārtu. Tikmēr 22 gadus vecā Vithefta pērn ASV atklātajā čempionātā sasniedza trešo kārtu, arī uzstādot savas karjeras labāko rezultātu.

Arī pasaules ranga 257.vietas īpašnieks Gulbis ar savu pirmās kārtas pretinieku Džanesi savas karjeras laikā vēl nav spēkojies. Pašlaik 27 gadus vecais itālis ir planētas 91.rakete.

Gulbis 2007.gadā, kad piedzīvoja debiju ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā, sasniedza ceturto kārtu, kas viņam šajā turnīrā joprojām ir nepārspēts sasniegums. Tikmēr Džanesi pērn aizkļuva līdz otrajai kārtai, bet viņš tam viņš šī turnīra pamatsacensībās nebija startējis.

ASV atklātais čempionāts sāksies pirmdien un ilgs līdz 10.septembrim.

Lasi vēl