Komentāri
Ostapenko ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā pirmo reizi tiksies ar rumānieti Kirstju
Autors: LETA/AP

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Ņujorkā ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā tiekas ar Rumānijas pārstāvi Soranu Kirstju.

Spēle Luisa Ārmstronga vārdā nosauktajā kortā sāksies plkst.18 pēc Latvijas laika un pēc nozīmes otrajā lielākajā laukumā būs dienas pirmā cīņa.
Turnīrā ar 12.numuru izliktā Ostapenko, kura tādu pat pozīciju ieņem pasaules rangā, pret ranga 54.raketi Kirstju spēlēs pirmo reizi karjerā.
Latvijas tenisiste otrdien pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 6-2, 1-6, 6-1 pieveica spānieti Laru Arruavarrenu, šī mača gaitu iespaidojot lietum. Tikmēr Kirstja viegli ar 6-1, 6-3 pieveica Nīderlandes tenisisti Lesliju Kerkovi, kura ir ranga 171.numurs.
Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko ir nopelnījusi 70 WTA ranga punktus.
Izliktās tenisistes statuss nozīmē, ka pirmajās divās kārtās nav iespējams spēkoties ar rangā augstāk esošām konkurentēm, bet iekļūšana starp pirmajām 16., ka šādas pretinieces nevar būt pat trijos mačos. Savukārt tā kā otrdien neveiksmi piedzīvoja pagājušā gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Angelika Kerbere no Vācijas, ir skaidrs, ka pirmajās četrās kārtās Latvijas sportistei pat teorētiski nav iespējams spēkoties ar rangā augstāk esošām tenisistēm.
Ostapenko ASV atklātajā čempionātā starp izliktajām sportistēm ir pirmo reizi karjerā, bet kopumā “Grand Slam” turnīros viņai šis gods ticis trešo reizi. Ostapenko šogad “Grand Slam” sacensībās zaudējusi vien spēcīgajām Karolīnai Plīškovai un Venusai Viljamsai.
Zīmīgi, ka šosezon “Grand Slam” turnīros viņa deviņas reizes spēlējusi trīs setu mačus, izcīnot astoņas uzvaras.
Ostapenko un Kirstjas cīņs uzvarētāja trešajā kārtā tiksies ar krievietes Darjas Kasatkinas (WTA ranga 38.vieta) un mājinieces Kristīnas Makheilas (WTA 63.) dueļa uzvarētāju.
Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko ASV atklātajā čempionātā iepriekš piedalījusies divas reizes un līdz šim labākais sasniegums bija pirms diviem gadiem sasniegtā otrā kārta, kamēr pērn viņa cieta neveiksmi pirmajā.
Tikmēr 27 gadus vecā Kirtsja “US Open” pamatsacensībās startē devīto reizi, taču iepriekš trešo kārtu bija sasniegusi tikai reizi, to paveicot savā otrajā turnīrā 2009.gadā, bet kopumā šī turnīra pamatsacensībās viņai ir sešas uzvaras 14 mačos. Togad viņa tika arī līdz Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam, kas rumānietei ir labākais sasniegums “Grand Slam” turnīros, savukārt šogad viņa tika līdz ceturtajai kārtai Austrālijas atklātajā čempionātā, Francijā sasniedza otro, bet Vimbldonas čempionātā – trešo kārtu.
Ostapenko vasaras sākumā sagādāja vienu no Latvijas sporta visu laiku lielākajām sensācijām un uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, kas viņai pasaules rangā ļāva pacelties līdz vēl nebijušiem augstumiem. 12.vieta ir Latvijas rekords, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.
Zīmīgi, ka uzvara Francijas atklātajā čempionātā pagaidām ir vienīgais Ostapenko tituls augstākā līmeņa tenisā.
Pēc Francijas atklātā čempionāta Ostapenko aizkļuva arī līdz Vimbldonas  turnīra ceturtdaļfinālam, bet kopš tā laika, sagaidot “US Open” turnīru, viņa pamanījās zaudēt trijos mačos pēc kārtas.
Kirstja pēdējos gados bieži mocījusies ar savainojumiem, tāpēc pie lieliem panākumiem nav tikusi. Vienīgo WTA raudzes turnīra uzvarētājas titulu viņa izcīnīja 2008.gadā, kad triumfēja Taškentas “International” sērijas turnīrā. Tāpat viņa 2013.gadā spēlēja Toronto “Premier” turnīra finālā, kur pārliecinoši zaudēja titulētajai Serēnai Viljamsai. Kirstja tieši 2013.gada augustā sasniedza savu augstāko vietu pasaules rangā, atrodoties 21.pozīcijā, gadu noslēdzot vienu pozīciju zemāk. Tiesa, pēc tam sekoja lejupslīde, jo 2015.gada beigās viņa bija vien ranga 244.vietā, bet pērno gadu noslēdza 80.pozīcijā.
Šosezon rumāniete spēlējusi labāk, sasniedzot jau minēto Austrālijas atklātā čempionāta ceturto un Vimbldonas čempionāta trešo kārtu, kā arī tiekot pusfinālā Nirnbergas “International” sērijas turnīrā.
Ostapenko, pārvarot otro kārtu, var pievienoties Anastasijai Sevastovai, kura trešdien sasniedza turnīra trešo kārtu, ar 6-4, 6-4 pārspējot Katerinu Kozlovu no Ukrainas, svinot savu 100.uzvaru WTA turnīros.
Sevastova ceturtdien aizvadīs dubultspēļu turnīra pirmo kārtu, kur duetā ar pieredzējušo serbieti Jeļenu Jankoviču, tiksies pret mājinieci Eižu Muhamedu un horvātieti Ajlu Tomljanoviču, kura “Grand Slam” turnīros pārstāv Austrāliju.
Arī Ostapenko spēlēs dubultspēlēs, kur duetā ar Eižēniju Bušāru no Kanādas, pirmajā kārtā tiksies ar beļģieti Elisu Mertensu un dubultspēļu speciālisti Deimiju Shūrsu no Nīderlandes, taču šis mačs, visticamāk, notiks piektdien.

Lasi vēl