Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru sāk Luksemburgas WTA turnīra čempiones titula aizstāvēšanu

0 Komentāru
Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru sāk Luksemburgas WTA turnīra čempiones titula aizstāvēšanu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Luksemburgas “WTA 250” sērijas turnīra pirmajā kārtā titula aizstāvēšanu sāka ar uzvaru pār vācieti Jūli Nīmeieri.

Pasaules ranga 30.vietas īpašniece Ostapenko, kura turnīrā izsēta ar trešo numuru, ar 6-2, 6-2 apspēlēja Nīmeieri, kura pamatturnīrā iekļuva pēc divu kvalifikācijas kārtu pārvarēšanas un reitingā atrodas 133.pozīcijā.

Pirmajā setā Ostapenko trešajā geimā zaudēja servējot, kas deva pretiniecei vadību ar 2-1. Tomēr tas bija vācietes pēdējais punkts šajā setā, jo nākamo piecu izspēlē pārāka bija Latvijas pirmā rakete uzvarēja trīs geimus pēc kārtas, kuros servēja pretiniece.

Pirmos divus geimus, servējot Nīmeierei, Ostapenko uzvarēja viegli, taču astotajā geimā izdevās realizēt tikai ceturto setbumbu – 6-2.

Otrajā setā Latvijas tenisiste jau pirmajā geimā deva pretiniecei trīs breikbumbas pēc kārtas, no kurām atspēlēt izdevās tikai vienu.

Tūlīt gan viņa “sausā” uzvarēja vācietes serves geimu, panākot 1-1. Vēlreiz izdevās gūt punktu, pretiniecei servējot, sestajā geimā, kad izdevās realizēt pirmo no divām pēc kārtas breikbumbām – 4-2.

Arī šo setu izdevās uzvarēt astoņos geimos, tikai šoreiz pietika ar trim mačbumbām.

Ostapenko bija pārāka gandrīz visos statistikas rādītājos, īpaši izceļoties ar otro servi gūtajos punktos. Viņa uzvarēja astoņas izspēles no 16 ar savu otro servi, kamēr pretiniecei sekmīgas bija tikai divas no 20 tādām izspēlēm.

Nīmeiere bija pārāka tikai breikbumbu realizēšanas procentā, punktā pārvēršot divas no trim breikbumbām jeb 66,7%. Ostapenko ieguva 11 breikbumbas, realizējot piecas no tām.

Visā cīņā turnīra trešā rakete uzvarēja 60 no 96 izspēlēm.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Ostapenko nopelnīja 30 pasaules ranga punktus.

Aizpērn Ostapenko šī turnīra finālā ar 6-4, 6-1 uzvarēja Vācijas tenisisti Jūliju Gērgesu. Pērn Luksemburga neuzņēma WTA sacensības, tādējādi viņai jāizstāv 2019.gadā izcīnītais tituls.

Turnīrs Luksemburgā norisinās iekštelpās uz cietā seguma.

0 Komentāru