Ostapenko ar Nikulesku sasniedz Dohas dubultspēļu turnīra finālu

ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Dohas “WTA 500” dubultspēļu turnīra pusfinālā pārī ar rumānieti Moniku Nikulesku izcīnīja uzvaru.

Latvijas/Rumānijas duets pusfinālā ar 2-6, 6-3, 10:8 uzvarēja turnīra favorītes no Čehijas Barboru Krejčikovu un Kateržinu Sinjakovu.

Apņēmīgāk spēli iesāka Ostapenko ar pārinieci. Tenisistes ātri panāca 1-0, bet pēc tam divos mēģinājumos nespēja atņemt pretiniecēm servi. Trešajā geimā čehietes mainīja spēles gaitu un neļāva Latvijas/Rumānijas pārim pat gūt punktu, panākot 2-1. Ostapenko ar pārinieci tikpat ātri atguva zaudēto, bet čehietes piektajā geimā tika galā ar Latvijas tenisistes servi un otro reizi atņēma pretiniecēm servi – 3-2.

Nākamajā izspēlē Čehijas duets vēlreiz savu servi nezaudēja un ieguva divu geimu pārsvaru ar rezultātu 4-2. Latvijas/Rumānijas duets nākamajā geimā pie Nikulesku serves vēlreiz zaudēja punktu, bet astotajā geimā čehietes pie rezultāta 40:30 izservēja uzvaru setā – 6-2.

Otrā seta ievadā servēja Ostapenko, un viņas duets geimu uzvarēja. Arī Čehijas duets nosargāja savu servi, bet trešajā geimā tas neizdevās Nikulesku. Latvijas/Rumānijas pāris pretiniecēm neļāva atrauties un nākamajā izspēlē atguva zaudēto servi, panākot neizšķirtu 2-2. Ostapenko ar pārinieci izšķirošo pārsvaru ieguva astotajā geimā, kad ar otro mēģinājumu atņēma pretiniecēm servi un ieguva divu geimu pārsvaru 5-3. Nākamajā izspēlē Ostapenko izservēja uzvaru setā.

Lai arī taibreika sākumā abi pāri pa reizei prata atņemt pretiniecēm servi, pēc astoņiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 4:4. Nākamajās astoņās izspēlēs abi dueti viens otram regulāri atņēma serves līdz rezultāts vēlreiz bija neizšķirts 8:8. Ostapenko nākamajā izspēlē piespieda pretinieci kļūdīties un vēlreiz atņēma servi, panākot 9:8. Uzreiz pēc tam Latvijas tenisiste izpildīja netveramu servi un nokārtoja uzvaru mačā.

Par fināla sasniegšanu uzvarētājas katra nopelnīja pa 305 WTA dubultspēļu ranga punktiem.

Finālā Latvijas/Rumānijas duets tiksies ar Nikolu Meličeru no ASV un Demi Shūrsu no Nīderlandes.