Ostapenko ar Dabrovski sasniedz Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālu dubultspēlēs

Pievienot komentāru
Ostapenko ar Dabrovski sasniedz Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālu dubultspēlēs
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko kopā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski piektdien Francijas atklātajā čempionātā pārvarēja otro kārtu dubultspēlēs.

Ostapenko/Dabrovski duets ar 6-4, 2-6, 7-5 apspēlēja internacionālo pāri Monika Nikulesku (Rumānija)/Misaki Doi (Japāna).

Pirmajā setā Ostapenko/Dabrovski otrajā geimā izmantoja trešo breikbumbu un izvirzījās vadībā ar 3-0, taču, zaudējot savas serves piekto un septīto geimu, nokļuva iedzinējās ar 3-4. Tomēr nākamie trīs geimi atkal pagāja Latvijas/Kanādas pāra zīmē, ar pirmo setbumbu panākot 6-4.

Otrā seta trešajā geimā Ostapenko/Dabrovski, servējot kanādietei, uzvarēja tikai vienā izspēlē un drīz nonāca iedzinējos ar 1-3. Vēlreiz zaudējot punktu, pašām servējot septītajā geimā, setu glābt neizdevās – 2-6.

Trešais sets atkal noritēja kā pa viļņiem. Arī tajā Kanādas/Latvijas duetam neizdevās vinnēt trešo geimu, pašām servējot. Pretinieces ar trešo breikbumbu izvirzījās vadībā ar 2-1 un mirkli vēlāk – arī 3-1.

Sestajā geimā ar otro mēģinājumu Ostapenko/Dabrovski izdevās izcīnīt breikpunktu – 3-3, un arī nākamajos divos geimos zaudēja servējusī puse – 4-4.

Lai arī ar vienu breikbumbu, devītajā setā Latvijas/Kanādas pārim izdevās tradīciju lauzt un uzvarēt servējot – 5-4.

Desmitajā geimā divas mačbumbas bija Ostapenko ar Dabrovski, taču pēc Latvijas tenisistes sitiena autā rezultāts kļuva līdzīgs – 5-5.

12.geimā Ostapenko un Dabrovski ieguva divas mačbumbas pēc kārtas, un otrās izspēlē servējošā Nikulesku kļūdījās, triecot bumbiņu tīklā – 7-5 Latvijas/Kanādas pāra labā.

Jau ziņots, ka Ostapenko/Dabrovski, kurām turnīrā piešķirts piektais numurs, pirmajā kārtā ar 7-5, 6-3 uzvarēja Arinu Rodionovu no Austrālijas un Zarinu Dijasu no Kazahstānas.

Par sniegumu “French Open” Latvijas tenisiste WTA dubultspēļu rangā ir nopelnījusi 240 punktus.

Astotdaļfinālā Kanādas/Latvijas duetam pretī stāsies cīņas Kirstena Flipkensa (Beļģija)/Anastasija Pavļučenkova (Krievija) un Aleksandra Sasnoviča (Baltkrievija)/Marta Kostjuka (Ukraina) uzvarētājām.