Ostapenko apspēlē vienu no kvalifikācijas uzvarētājām, Sevastovai sakāve

0 Komentāru
Ostapenko apspēlē vienu no kvalifikācijas uzvarētājām, Sevastovai sakāve
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko otrdien sezonas pirmās “Grand Slam” sacensības Austrālijā sāka ar pārliecinošu uzvaru, savukārt Anastasija Sevastova piedzīvoja nepatīkamu zaudējumu.

Ostapenko (WTA 45.) pārliecinoši ar 6-1, 6-4 apspēlēja vienu no kvalifikācijas sacensību uzvarētājām Ludmilu Samsonovu no Krievijas (WTA 136.).

Ostapenko labāk servēja, 11 reizes neatvairāmi servēja, kamēr pretiniecei padevās septiņas tādas serves. Arī pirmo servi trāpīt laukumā Latvijas tenisistei izdevās biežāk – 59 procentos gadījumu pret pretinieces 47 procentiem, turklāt uzvarot četrās izspēlēs no piecām.

Ostapenko izmantoja visas trīs iespējas vinnēt breikpunktus, kamēr Krievijas tenisiste ar to galā netika ne reizi no piecām iespējām.

Mačā, kurā tenisistes apmainījās ar uzbrukuma sitieniem no gala līnijas, Latvijas sportiste sakrāja 27 uzvarētas izspēles pret krievietes 17, kā arī 22 reizes kļūdījās – trīs kļūdas mazāk nekā pretiniecei.

Latvijas otrajai raketei sezonas pirmais turnīrs bija paredzēts Oklendā, taču neilgi pirms dalības tajā viņa saņēma sēru vēsti. Mūžībā devās sportistes tēvs, kā rezultātā Ostapenko atsauca dalību no turnīra un uz pāris dienām atgriezās Latvijā.

Tikmēr ar 31.numuru turnīrā izliktā Sevastova pirmajā kārtā ar 1-6, 1-6 zaudēja mājiniecei Ajlai Tomļanovičai (WTA 52.).

Cīņa ilga vien stundu un 17 minūtes, kaut gan otrajā setā Sevastovai bija labas iespējas iegūt punktu, servējot pretiniecei, gan trešajā geimā, kas ilga apmēram desmit minūtes, gan uzvarēt piektajā geimā.

Uzvaru Tomļanovičai nodrošināja Sevastovas sitiens tīklā.

Latvijas tenisiste gan precīzāk servēja, trāpīdama laukumā 70 procentus pirmo servju, kamēr pretiniecei tas izdevās 56 procentos gadījumu, taču Tomļanoviča uzvarēja četras no piecām šādām izspēlēm, kamēr Sevastova tikai katru otro.

Latvijas sportiste neizmantoja nevienu no septiņām breikbumbām, kamēr pretiniecei tas izdevās piecos gadījumos no 13. Sevastova arī vairāk kļūdījās, pieļaujot 30 tehniskos brāķus, pretiniecei kļūdoties par astoņām reizēm mazāk.

Sevastovai šī sezona nav iesākusies visai veiksmīgi, jo pirmajos divos turnīros viņa piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā. WTA rangam “sāpīgāks” bija Brisbenas “Premier” turnīrs, kurā pērn izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā un izcīnīt 100 ranga punktus. Tie gan nu jau ir zaudēti, kā rezultātā no sezonas sākuma pozīcijas (WTA 27.), viņa noslīdējusi līdz 32.vietai.

0 Komentāru