Ostapenko aizvada sīvus pirmos divus setus, trešajā grauj ar 6:1, sākot Latvijas cīņu pret Slovākiju ar uzvaru

Pievienot komentāru
Ostapenko aizvada sīvus pirmos divus setus, trešajā grauj ar 6:1, sākot Latvijas cīņu pret Slovākiju ar uzvaru
ROMĀNS KOKŠAROVS,F64

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko Federāciju kausa Pasaules otrās grupas pirmās kārtas dueļa pirmajā spēlē ar rezultātu 7-5, 6-7 (5:7), 6-1 pārspēja slovākieti Rebeku Šramkovu, izvirzot pašmāju tenisistes vadībā ar 1-0.

Ostapenko pirmajos piecos geimos neizmantoja trīs breikbumbas, turklāt sestajā geimā zaudēja savu servi, nonākdama iedzinējos ar 2-4. Nākamajā geimā viņa panāca 40:0, taču atkal neizmantoja trīs breikbumbas, kas pretiniecei ļāva iegūt jau trīs punktu pārsvaru. Atņemta slovākietes serve devītajā geimā ļāva Ostapenko turpinājumā panākt izlīdzinājumu 5-5. Turpinājumā viņa nobreikoja pretinieci un uzvarēja savu servi, kas ļāva panākt 7-5.

Otro setu Ostapenko iesāka ar trīs breikbumbu neizmantošanu, turklāt ceturtajā geimā zaudēja savu servi. Tiesa, nākamās divas pretinieces serves tika atņemtas, kas setā ļāva panākt 5-4. Nākamajā geimā Latvijas otrā rakete neizmantoja iespēja izservēt uzvaru mačā, zaudēdama savu servi. Abos nākamajos geimos uzvarēja servētājas, un seta liktenis izšķīrās taibreikā, kurā tenisistes apmainījās ar vairākiem breikiem, bet virsroku ar 7:5 guva Šramkova.

Trešo setu Ostapenko iesāka ar divu breikbumbu atspēlēšanu un turpinājumā lauza nākamās divas Šramkovas serves, panākdama 5-0. Lai gan slovākiete vienu punktu atguva, Latvijas tenisiste droši servēja par uzvaru mačā un panāca 6-1.

Uzreiz pēc šīs cīņas laukumā dosies WTA ranga 11.pozīcijas īpašniece Anastasija Sevastova un Anna Karolīna Šmiedlova, kura ir pasaules 61.rakete. Viņas WTA tūrē savā starpā spēkojušās divas reizes, abās uzvarot Sevastovai.