Olimpiskajam čempionam Vinokurovam par velobrauciena rezultāta ietekmēšanu draud pusgads aiz restēm

Pievienot komentāru
Olimpiskajam čempionam Vinokurovam par velobrauciena rezultāta ietekmēšanu draud pusgads aiz restēm
TWITTER

Bijušais olimpiskais čempions šosejas riteņbraukšanā Aleksandrs Vinokurovs un cits velobraucējs Aleksandrs Kolobņevs apsūdzēti velobrauciena rezultāta ietekmēšanā, par ko viņi var saņemt pat sešu mēnešu ieslodzījumu.

Kazahstānas riteņbraucējs Vinokurovs 2010.gadā uzvarēja slavenajā Lježas-Bastoņas-Lježas velobraucienā, par sešām sekundēm finišā apsteidzot krievu Kolobņevu. Vinokurovs tajā sezonā startēja “Astana” vienībā, bet Kolobņevs bija “Kajtuša” komandas sastāvā.

Abi riteņbraucēji gan noliedz apsūdzību, ka Vinokurovs Kolobņevam samaksājis 150 000 eiro, lai ļautu uzvarēt velobraucienā.

Prokuratūra pieprasījusi Vinokurovam samaksāt arī 100 000 eiro naudas sodu, bet Kolobņevam piespriests uz pusi mazāks sods. Tāpat prokuratūra pieprasījusi ieturēt 150 000 eiro no Kolobņeva bankas konta.

Tiesa savu lēmumu paziņos 8.oktobrī.

Vinokurovs 2006.gadā triumfēja “Vuelta a Espana” velobraucienā, bet laika posmā no 2003. līdz 2010.gadam uzvarēja četros “Tour de France” posmos. Pa vidu gan viņš izcieta divu gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu 2007.gada Francijas tūres laikā.

2009.gadā viņš atgriezās šosejā un trīs gadus vēlāk tika kronēts par olimpisko spēļu čempionu grupas braucienā. Viņa kontā ir arī olimpiskais sudrabs un divas pasaules čempionātu bronzas medaļas.

Šobrīd viņš strādā par menedžeri “Astana” komandā, kurā pavadīja lielāko daļu savas karjeras.