Komentāri
Olimpiskais medaļnieks pludmales volejbolā Pļaviņš turpinās spēlēt kopā ar Regžu
Foto: LETA ()

Londonas olimpisko spēļu medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš turpinās sportista karjeru un arī nākamajā sezonā spēlēs kopā ar Haraldu Regžu, atklāja pieredzējušais volejbolists.

Jau ziņots, ka septembra sākumā pēc trešās vietas izcīnīšanas Eiropas čempionāta Masters turnīrā Jūrmalā Pļaviņš pieļāva domu, ka varētu noslēgt karjeru, taču tagad viņš paziņojis, ka turpinās spēlēt.

“Lēmums ir turpināt smiltīs. Nedomāju, ka jāuzstāda četru gadu plāns – jāsāk ar vienu gadu un tad jāskatās, kas notiek. Haralds Regža pa iepriekšējo gadu ir progresējis un, ja ieguldīs lielu darbu ziemā, daudz kas var mainīties. Lielā doma ir tālāka, bet sākumā jāsāk ar vienu gadu,” raidījumā sacīja Pļaviņš, kurš karjeras laikā piedalījies divās olimpiskajās spēlēs.

Pirms astoņiem gadiem Pļaviņš duetā ar Aleksandru Samoilovu kļuva par pirmajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, kas spējuši kvalificēties olimpiskajām spēlēm, bet četrus gadus vēlāk viņš ar Jāni Šmēdiņu sensacionāli tika pie olimpiskās bronzas.

Tomēr pēc Londonas olimpiādes duets izšķīrās. Ja Šmēdiņš uzsāka veiksmīgu sadarbību ar Samoilovu, Pļaviņš ilgstoši bija ideālā pārinieka meklējumos un noslēgumā viņam duetā ar Regžu neizdevās kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Pļaviņš ir gatavs savu mērķu īstenošanai par spīti tam, ka nākamajā sezonā viņam ar Regžu nebūs tik liels Latvijas Olimpiskās vienības finansiāls atbalsts.

“Izsitīsimies, pierādīsim sevi un atkal viss būs kārtībā,” optimismu saglabā Pļaviņš.

“Vēlētos četru gadu laikā izsisties līdz Grand Slam finālposmam, kurā tiek desmit labākās komandas. Ticu, ka mēs to varam. Man vairāk jāstrādā ziemā, jo varu būt starp tiem aizsargiem (labākajiem), kas spēlē tajā turnīrā. Mums ar Haraldu vairāk jāpieturas pie taktiskiem zīmējumiem, mēģinu viņam palīdzēt un domāju, ka viss sanāks,” bilda Pļaviņš.

Viņš arī uzskata, ka partnerim vairāk jāstrādā svaru zālē un jāveic vieglatlētikas treniņi, lai izmantotu visu savu potenciālu lēcienā. “Kā saka treneris (Aigars Birzulis), viņš nelec, bet staipās. Tāpat psiholoģiski – kad viņam ir grūti, to redz visa pasaule. Viņš ļauj pretiniekiem sajust, ka viņi var,” uz Regžas procesu cer Pļaviņš.

 

Lasi vēl