Olimpiskais medaļnieks Pļaviņš apsver domu beigt karjeru

0 Komentāru
Olimpiskais medaļnieks Pļaviņš apsver domu beigt karjeru
Foto: F64

  Londonas olimpisko spēļu medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš apsver domu noslēgt karjeru.

2008. gadā Pļaviņš duetā ar Aleksandru Samoilovu kļuva par pirmajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, kas spējuši kvalificēties olimpiskajām spēlēm, bet četrus gadus vēlāk viņš ar Jāni Šmēdiņu sensacionāli tika pie olimpiskās bronzas.

Tomēr pēc Londonas olimpiādes duets izšķīrās. Ja Šmēdiņš uzsāka veiksmīgu sadarbību ar Samoilovu, Pļaviņš ilgstoši bija ideālā pārinieka meklējumos un noslēgumā viņam duetā ar Haraldu Regžu neizdevās kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

“Neesam izpildījuši Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) kritērijus, tāpēc grūti prognozēt, kas nākamgad notiks. Tagad būs pusotru, divus mēnešus ilga atpūta un arī radīsies skaidrība cik nopietni varam gatavoties nākamajai sezonai,” svētdien pēc trešās vietas gūšanas Masters sērijas posmā Jūrmalā izteicās Pļaviņš, uzsverot, ka viņam nav interese Pasaules kausā aizvadīt tikai daļēju sezonu, un viņš gatavs spēlēt vien tad, ja izdodas atrast pilnvērtīgu finansējumu. “Ja gribi braukt uz Pasaules kausa posmiem ir ļoti nopietni jāgatavojas, bet pagaidām skaidrības nav. Citas komandas pa Pasaules kausa posmiem braukā uz pusslodzi, bet es uzskatu, ka tam nav jēgas – apritē ir jābūt visu laiku, bet, ja to nespēsim realizēt, būs viela pārdomām.”

“Tagad ir divi mēneši laika, redzēsim. Bijušas visādas runas un piedāvājumi, bet man vajag laiku, jo tas būtu nopietns lēmums,” par iespēju beigt karjeru stāstīja sportists. “Pirms pāris gadiem manā dzīvē galvenais bija pludmales volejbols, bet tagad tas ir otrajā vietā aiz ģimenes. Prioritātes dzīvē ir mainījušās.”

“Mārtiņam ir labs piedāvājums no Turcijas, bet vēl neesam detaļās runājuši,” stāstīja sportista treneris Aigars Birzulis. “Šogad daudz ko neizpildījām, un nākamais gads finansiālajā ziņā būs sāpīgs. Ja piedāvātais pīrāgs nebūs pietiekami salds, varbūt vēl redzēsim viņu laukumā.”

Pirms pāris gadiem Pļaviņš ziemās regulāri spēlēja Turcijā pludmales volejbolu un noprotams, ka tagad viņam tur piedāvāts sākt trenera karjeru.

Tikmēr Šmēdiņš sarunā ar aģentūru LETA pauda, ka Pļaviņš devis milzīgu ieguldījumu pludmales volejbola attīstībā Latvijā, tomēr, ja kādreizējais pārinieks tiešām izlems beigt karjeru, viņš viņu sapratīs.

“Mēs abi joprojām esam vienīgie Latvijā, kas tikuši pie medaļām olimpiskajās spēlēs. Tāpat mums bija ceturtā vieta pasaules un trešā Eiropas čempionātā. Mēs abi paliksim vēsturē, jo esam devuši lielu ieguldījumu pludmales volejbola attīstībai,” stāstīja Šmēdiņš. “Viņš ir viens no visu laiku labākajiem pludmales volejbolistiem. Žēl, ka tā, jo, ja tev veselība atļauj, aiziet ir grūti. Tomēr katrs izvēlas sev labāko un vēlas darīt to, kur var nopelnīt vairāk.”

Pļaviņš šobrīd ir 31 gadu vecs un pirmos lielos panākumus pludmales volejbolā guva duetā ar Samoilovu – viņi 2004. gadā triumfēja Eiropas U-20 čempionātā un gadu vēlāk bija labākie arī pasaules U-21 meistarsacīkstēs. Ar Šmēdiņu viņš sadarbību sāka pēc Pekinas olimpiādes, sportistiem 2010. gadā tiekot pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs, bet gadu vēlāk sasniedzot pasaules čempionāta pusfinālu.

2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs tieši Pļaviņš bija Latvijas karognesējs atklāšanas ceremonijā, bet pašās sacensībās no viņa un Šmēdiņa visaugstākie rezultāti netika gaidīti. Taču duets negaidīti tika pie bronzas, turklāt uzreiz pēc tam arī triumfēja Pasaules kausa Grand Slam kategorijas posmā.

Tomēr sezonas izskaņā Šmēdiņš paziņoja, ka sāk sadarbību ar Samoilovu, un Pļaviņam ilgstoši tā arī neizdevās atrast piemērotu pārinieku. Nākamajā olimpiskajā ciklā viņš uzspēlēja ar Jāni Pēdu, Aleksandru Soloveju, Hermani Egleskalnu, bet noslēgumā izvēle krita uz Regžu. Abi sportisti pērn uzvarēja vēsturē pirmajās Eiropas spēlēs, tomēr šogad kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm viņiem neizdevās ne pēc Pasaules ranga, ne arī caur Kontinentālo kausu.

Svētdien Pļaviņš un Regža savā, iespējams, pēdējā kopējā turnīrā izcīnīja bronzu Jūrmalas Masters sacensībās.

0 Komentāru