Olimpiskais čempions Farahs apbrīno “prātam neaptveramo” 99 gadus vecā kara veterāna akciju – cīņai ar Covid-19 ziedoti gandrīz 30 miljoni eiro

Pievienot komentāru
Olimpiskais čempions Farahs apbrīno “prātam neaptveramo” 99 gadus vecā kara veterāna akciju – cīņai ar Covid-19 ziedoti gandrīz 30 miljoni eiro
INSTAGRAM

Britu gargabalnieka Mo Faraha izcīnītās medaļas “neko nenozīmē”, salīdzinot ar 99 gadus vecā Lielbritānijas Otrā pasaules kara veterāna līdzekļu vākšanas iespējām cīņai ar koronavīrusu, svētdien raidorganizācijai “Sky Sports” teica četrkārtējais olimpiskais zelta medaļnieks Farahs.

Kapteinis Toms Mūrs, kurš dienēja Indijā, ir iedvesmojis vairāk nekā 25 miljonus sterliņu mārciņu (29 miljonus eiro) ziedošanu veselības aprūpes darbiniekiem, sākotnēji plānojot iegūt tikai tūkstoti sterliņu mārciņu, noejot 100 apļus ap savu dārzu.

“Tas ir neticami – īsti nav vārdu, lai aprakstītu Tomu,” sacīja Farahs. “Es gadiem ilgi esmu izcīnījis medaļas, bet tas neko īsti nenozīmē,” piebilda 2012.gada Londonas un 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions 5000 un 10 000 metros.

“Lai atgrieztos realitātē un saprastu, ka jūs viņa vecumā palīdzat tik daudziem cilvēkiem, kuri pakļauj savu dzīvību riskam, tas ir prātam neaptverami,” piebilda Farahs par Mūru, kurš kļuvis par globālu fenomenu, pateicoties sociālajiem tīkliem.

“Mēs tiekam sumināti par to, ka valsts var lepoties ar medaļu izcīnīšanu, bet arī (citi cilvēki) ir jāsumina par savas dzīvības apdraudēšanu un labdarību,” sajūsmināts ir Somālijā dzimušais gargabalnieks.

Tā kā uzliesmojuma dēļ sacensības visos svarīgākajos sporta veidos visā pasaulē ir apturētas un Olimpiāde noslēgsies Tokijā nākamgad, Farahs pēc savas iniciatīvas ir iesaistījies dažos līdzekļu vākšanas pasākumos Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības dienesta vārdā laikā, kad Lielbritānijā ir karantīna.

Farahs nesen uz skrejceliņa savās mājās pabeidza “Run for Heroes 5K” skrējienu par godu Otrā pasaules kara veterāniem pēc tam, kad viņu bija izvirzījis bijušais Londonas futbola kluba “Chelsea” kapteinis Džons Terijs.

“Ir patiešām svarīgi izcelt darbu, ko viņi dara, lai palīdzētu citiem.,” par skrējienu saka Farahs. “Mani nominēja Terijs, kurš ir daudz skrējis. Ir patīkami redzēt, ka tik daudz cilvēku uzdrošinās un pieņem izaicinājumu.”

Dalībniekiem pēc sacensībām tiek lūgts ziedot piecas sterliņu mārciņas (5,75 eiro) un pēc tam izraudzīties vēl piecas citas personas, kuras uzņemtos izaicinājumu.