Olimpiskā čempione Jarnolda par Krievijas diskvalifikācijas atcelšanu: SOK pieņēmis ļoti sliktu lēmumu

0 Komentāru
Olimpiskā čempione Jarnolda par Krievijas diskvalifikācijas atcelšanu: SOK pieņēmis ļoti sliktu lēmumu
EPA/LETA

Lielbritānijas skeletoniste Lizija Jarnolda kritizē Starptautiskās Olimpiskās komitejas(SOK) lēmumu atcelt Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju(KOK), uzsverot, ka tīram sportam lēmums nenāks par labu. 

Divkārtējā olimpiskā čempione, kurai Phjončhanā izdevās aizstāvēt savu titulu, “BBC Radio Five” intervijā uzsvērusi, ka ir ļoti neapmierināta par SOK lēmumu atcelt decembrī piešķirto diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas liedza krievu sportistiem Phončhanas olimpiskajās spēlēs startēt zem sava karoga.

“Uzskatu, ka SOK ir pieņēmis ļoti sliktu lēmumu, nedomāju, ka diskvalifikāciju vajadzēja atcelt, ” stāsta sportiste.

“Tīram sportam šāds lēmums ir ļoti slikts, ” turpina skeletoniste, “tas ir nomācoši, ņemot vērā, ka Krievijas Antidopinga aģentūra šobrīd pat neatbilst izvirītajām prasībām.”

Jarnolda, kura jau iepriekš atklāti kritizējusi Krievijas dopinga skandālu, nav vienīgā, kura atklāti izrāda bažas par SOK spēju kontrolēt krīzi.

Nacionālo Antidopinga organizāciju institūts apgalvo, ka SOK spējas kontrolēt situāciju no sliktām kļuvušas par ļoti sliktām, un lēmums atcelt diskvalifikāciju balstījies uz pragmatiskiem, nevis pamatotiem iemesliem.

Pasaules Antidopinga aģentūras prezidents Kregs Rīdls arī uzsvēris, ka viņš cerējis, ka Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija būs ilgāka.

Olimpisko spēļu laikā dopinga pārkāpumos tika pieķerti divi Olimpisko atlētu no Krievijas delegācijas sportisti, taču 28.februārī SOK diskvalifikāciju KOK atcēla, jo dopinga testu rezultāti pārējiem OAR sportistiem bijuši negatīvi.

 
0 Komentāru