Oficiāli atklātas Tokijas paralimpiskās spēles

0 Komentāru
Oficiāli atklātas Tokijas paralimpiskās spēles
REUTERS/SCANPIX

Japānas galvaspilsētā Tokijā nedaudz vairāk nekā divas nedēļas pēc olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas otrdien atklātas paralimpiskās spēles.

Otrdien spēles atklāja Japānas imperators Naruhito.

Vienkāršā un gaumīgā atklāšanas ceremonijā olimpisko lāpu aizdedza trīs parasportisti, kas pārstāv ratiņtenisu, pauerliftingu un boču.

Latvijas karognesēji atklāšanas ceremonijā bija vieglatlēts Aigars Apinis un loka šāvēja Ieva Melle.

Tāpat kā Tokijas olimpiskās spēles, arī paralimpiskās spēles tika pārceltas par gadu un notiks 12 mēnešus vēlāk, nekā sākotnēji plānots.

Tieši 12 dienas pirms paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas Japānā notika pirmā lāpas iedegšanas ceremonija. Šogad organizatori lēma, ka nedēļas laikā lāpas iedegšanas ceremonija notiks dažādās pilsētās bez ierastās lāpas stafetes.

Tāpat kā Tokijas olimpiskās spēles, arī paralimpiskās spēles norisināsies bez skatītāju klātbūtnes, taču ar vienu izņēmumu. Paralimpiskās spēles klātienē varēs vērot nelielas skolēnu grupas, kas saņēmušas atļauju no konkrētās mācību iestādes un no saviem vecākiem. Tokijā ārkārtas stāvoklis būs spēkā vismaz līdz 12.septembrim.

Tokija kļuvusi par vienīgo pilsētu pasaulē, kas uzņēmusi divas paralimpiskās spēles. 1964.gadā Tokijas paralimpiskajās spēlēs piedalījās 375 sportisti no 21 valsts, bet šogad paralimpiskajās spēlēs būs pārstāvētas 162 nācijas 22 dažādos sporta veidos. Par 539 medaļu komplektiem cīnīsies aptuveni 4400 sportistu.

Butānas, Grenādas, Maldīvu, Paragvajas un Sentvinsentas un Grenadīnu sportisti paralimpiskajās spēlēs startēs pirmo reizi.

Paralimpiskajās spēlēs dažādu iemeslu dēļ nepiedalīsies 21 valsts pārstāvji. To vidū ir arī Afganistāna, kurā varu teju visā valsts teritorijā sagrābuši talibi. Šī iemesla dēļ no lidostas galvaspilsētā Kabulā tiek veikti tikai evakuācijas reisi.

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Parsons pirmdien norādīja, ka, lai arī situācija Afganistānā ļoti apbēdina, Tokijas paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs redzams arī Afganistānas karogs. To stadionā ienesa Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) komisārs bēgļu jautājumos.

Latvijas komandu diska mešanā sesto reizi pārstāvēs Aigars Apinis, kā arī Diāna Dadzīte, kura otro reizi paralimpiskajās spēlēs metīs arī šķēpu. Lodes grūšanā ceturto reizi startēs Edgars Bergs, bet pirmo reizi paralimpiskajās spēlēs piedalīsies Baiba Rorbaha, kura startēs vālītes mešanas disciplīnā. Iejādē trešo reizi piedalīsies Rihards Snikus, bet viņa zirgam tās būs otrās paralimpiskās spēles.

Peldēšanā Latviju pārstāvēs Jurijs Semjonovs, kurš paralimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, bet loka šaušanā pieteikta Ieva Melle.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi – loka šaušana, badmintons, boča, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, futbols, golbols, galda teniss, teikvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

Paralimpiskās spēles Tokijā norisināsies no 24. augusta līdz 5. septembrim.

0 Komentāru