Norvēģijas biatlonisti uzvar Pasaules kausa stafetē,  Latvijai 23.vieta

0 Komentāru
Norvēģijas biatlonisti uzvar Pasaules kausa stafetē,  Latvijai 23.vieta
Foto: AFP/LETA

Latvijas biatlona vīru kvartets trešdien Rūpoldingā notikušajās Pasaules kausa sacensībās 4×7,5 kilometru stafetē tika apdzīts par apli, kamēr uzvaru izrāva Norvēģijas kvartets.

Latviju šajā stafetē pārstāvēja Daumants Lūsa, Ilmārs Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš, bet izlases līderis Andrejs Rastorgujevs gatavojas individuālajām distancēm.

Pirmajā posmā Latviju pārstāvēja Lūsa, kurš abās šaušanās izmantoja vienu rezerves patronu, bet stafeti Bricim viņš nodeva 22.pozīcijā, līderiem itāļiem zaudējot nepilnas divas minūtes. Tikmēr Bricis abās šaušanās izmantoja pa vienai rezerves patronai, bet Latvija atkāpās uz 23.vietu.

Turpretī Patrijuks pirmajā šaušanā aizvēra visus mērķus, bet otrajā viņam nepalīdzēja pat trīs rezerves patronas, tādējādi viņam bija jāveic viens soda aplis, taču Latvija savu pozīciju nezaudēja. Tiesa, pirms pēdējās stafetes maiņas Latvijas komanda tika apsteigta par apli, līdz ar to Slotiņš pie dalības sacensībās netika.

Latvijas komanda tika klasificēta priekšpēdējā vietā 25 komandu konkurencē, apsteidzot vien Dienvidkoreju.

Par stafetes uzvarētāju kļuva Norvēģijas komanda, kuras sastāvā startēja Ūle Einārs Bjērndālens, Vetle Šostads Kristiansens, Henriks L’Ābē-Lunns un Ēmils Hegle Svendsens.

Pēc ceturtās šaušanas līdz pat pēdējam sacensību nogrieznim līderi bija krievi, taču Svendsens pēdējos kilometros atguva 15 sekunžu deficītu, izraujot uzvaru.

Norvēģijas biatlonisti šautuvē sašāva visus mērķus, izmantojot piecas rezerves patronas. Finišā viņiem 5,1 sekundi zaudēja Krievijas izlase, kas bija precīza šaušanā, talkā liekot divas rezerves patronas. Tikmēr 23,5 sekundes uzvarētājiem zaudēja trešās vietas ieguvēji vācieši, kuri veica vienu soda apli un pielietoja deviņas rezerves patronas.

“Visu sacensību gaitā cīnījāmies par uzvaru. Distance bija 100 metrus par garu,” pēc finiša atzina Krievijas izlases treneris Riko Gross.

Šīs bija otrās stafetes sacensības šosezon. Pirmajās, startējot Rastorgujevam, Bricim, Slotiņam un Lūsam, latvieši tika apdzīti par apli un tika klasificēti 21.pozīcijā, kamēr uzvaru izcīnīja Francijas kvartets, kas šoreiz, startējot bez līdere Martēna Furkada, finišēja devītajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc divām sacensībām līdere ir Krievija, kas tikusi pie 108 punktiem, 96 punkti ir Vācijai, bet pa 92 punktiem guvušas Norvēģija un Francija. Tikmēr Latvija ar 37 punktiem atrodama 23.pozīcijā.

0 Komentāru