Komentāri
Norvēģija prasa atņemt Krievijai visas starptautiskās biatlona sacensības
Foto: AFP/SCANPIX

Norvēģijas Biatlona federācija ar atklātu vēstuli vērsusies Starptautiskajā biatlona savienībā (IBU), prasot atcelt visas starptautiskās sacensības, kas plānotas daudzu dopinga skandālu skartā Krievijā.

Čehijas biatlona izlase boikotēs martā Krievijas pilsētā Tjumeņā gaidāmo Pasaules kausa posmu. Vēlāk šādu viedokli pauda arī Lielbritānija un Francija. Decembra sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt vēlāk IBU saņēma sarakstu ar 31 krievu biatlonistu, kuri lietojuši aizliegtās vielas, turpinot startēt augstākā līmeņa sacensības. Neviena sportista vārds gan netiek atklāts, taču IBU sola tuvākajā laikā pieņemt lēmumu attiecībā pret Krievijas biatlonistiem.

“Krievijas sportistu lietotā dopinga apjoms sasniedzis bezprecedenta apmērus,” atklātā vēstule, kurā dotas atsauces uz Maklarena ziņojumu, citēta portālā “tv2.no”. “Šobrīd Norvēģijas Biatlona federācija nevar palikt malā un pilnībā atbalsta Čehijas Biatlona savienības paziņojumu. Esam vīlušies, ka Tjumeņai drīkstēja pretendēt uz 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu, neskatoties uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) un Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) rekomendācijām.”

“Mūsu prasība ir, lai IBU uzņemtos atbildību un atceltu visas starptautiskās sacensības, kamēr Krievija nebūs “tīra” no dopinga un atbilstu WADA prasībām,” teikts norvēģu vēstulē. Tāpat vēstulē uzsvērts, ka visus Maklarena vēstulē minētos krievu sportistus, pret kuriem ir ticami pierādījumi, nepieciešams nekavējoties diskvalificēt.

Tieši ceturtdien Zalcburgā gaidāma IBU izpildkomitejas sanāksme, kur tiks pieņemts lēmums par potenciālo sodu šim 31 Krievijas biatlonistam. Tāpat IBU var izskatīt lēmumus par 2017.gada Pasaules kausa posma un 2021.gada pasaules čempionāta atņemšanu Tjumeņai. Pasaules kausa posmam Tjumeņā jānotiek no 9. līdz 12.martam.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl