Norisinās Lattelecom Rīgas maratons

0 Komentāru
Norisinās Lattelecom Rīgas maratons
Foto: LETA

Šodien tiek aizvadīts tradicionālais Lattelecom Rīgas maratons, kas ir gada nozīmīgākās skriešanas sacensības Latvijā. Pusmaratona un maratona distancēm starts 11. novembra krastmalā tiks dots plkst. 8.30. Pēc tam plkst. 12.30 distancē dosies desmit kilometru skrējēji, bet stundu vēlāk – piecu kilometru skrējēji. Rīgas maratons šogad norisinās jau 25. reizi.

Dažādās distancēs sestdien un svētdien šajā pasākumā kopā piedalīsies vairāk nekā 30 000 skrējēju. Pirms tam sestdien, spītējot drēgnajam laikam, Rīgā, 11. novembra krastmalā, vairāki tūkstoši mazo skrējēju piedalījās bērnu skrējienā, kas ievadīja maratona pasākumus

Savukārt kopā ar elites skrējējiem Lattelecom Rīgas maratonā startēs skriešanas entuziasti no vairāk nekā 60 valstīm. Sagaidāms, ka šodien maratonā (42,195 kilometri) startēs vairāk nekā 1700 dalībnieku, pusmaratonā (21,0975 kilometri) – vairāk nekā 4200 dalībnieku, desmit kilometru distancē – ap 6000 dalībnieku, bet piecu kilometru distancē ap 13 000 dalībnieku.

Ja iepriekšējos gados maratons noticis karstos laika apstākļos, tad šogad sinoptiķi sola vien aptuveni 10-12 grādus, kas maratona skrējējiem ir ļoti parocīgi.

FOTO NO 2014. GADA NORDEA RĪGAS MARATONA:

Kā zināms, viena no pasaules labākajām maratona skrējējām Jeļena Prokopčuka šoreiz veiks pusmaratona distanci, kurā viņai konkurenci sastādīs lietuviete Rasa Drazdauskaite, kura pērn izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā maratona distancē.

Maratona distancē cīņā par uzvaru vīru konkurencē ar Latvijas rekordistu Valēriju Žolneroviču cīnīsies 2013. gada sacensību uzvarētājs Dankans Kehs no Kenijas, viņa tautietis Mariko Kipčumba, kā arī Abrars Tegegne no Etiopijas.

Tikmēr dāmu konkurencē cīņā par uzvaru galvenās favorītes būs etiopiete Vorkneša Biru, krieviete Natālija Volgina un Rūta Vandžiru Kuria no Kenijas.

Tāpat sacensībās piedalīsies trīs skrējēji, kas Rīgas maratonu būs veikuši visas 25 reizes – Juris Bērziņš, Arnis Vērmels un Andulis Šmidlers.

Kā zināms, iepriekšējos astoņus gadus Rīgas maratons nesa Nordea vārdu, tomēr arī šogad šis uzņēmums no sacensību atbalstīšanas nav tālu atkāpies un tagad nes sacensību oficiālās bankas nosaukumu.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada, bet ceturto gadu pēc kārtas tas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) Bronzas kvalifikācijas zīmi.

0 Komentāru