Nolemts! Krievijas sportistiem dota atļauja startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs

2 komentāri
Nolemts! Krievijas sportistiem dota atļauja startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs
Foto: AP/SCANPIX

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām.

Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuāli analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes. Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”.

Kaut līdz olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai ir tikai 12 dienas, SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes, kuras starptautiskajām federācijām jāveic sadarbībā ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA). Iepriekš šonedēļ Krievijas Olimpiskā komiteja, neskatoties uz diskvalifikācijas draudiem, apstiprināja 387 sportistu dalību gaidāmajā Olimpiādē. Tiesa, šo sportistu vidū ir arī vieglatlēti, kuriem noteikti nebūs iespēja piedalīties četrgades svarīgākajā sporta notikumā.

Jau iepriekš šonedēļ Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina – divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.

Tāpat svētdien paziņots, ka Riodežaneiro Olimpiādē nevarēs piedalīties galvenā ziņotāja par Krievijas dopinga programmu Jūlija Stepanova. 800 metru skrējēja cerēja olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neatkarīga sportiste, tomēr tagad secināts, ka viņa pārāk ilgi bijusi iesaistīta valsts dopinga sistēmā.