Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Komentāri
No tenisa spožākajiem augstumiem līdz plānprātībai – Vavrinka par tenisa ēnas pusi
Foto: AFP/LETA

Šveices tenisists Stans Vavrinka aptuveni pirms mēneša negaidīti kļuva par US Open turnīra čempionu, finālā uzveicot slaveno Novāku Džokoviču. Sportists intervijā vienā no Šveices laikrakstiem atzinies – pirms spēles sportists bijis tuvu plānprātībai un pilnīgam nervu sabrukumam.

“Es biju tuvu lūzuma punktam – brīdim, kad laid visu ārā fiziski un emocionāli. Bet kā tas man izdevās? (uzvarēt. aut. piez.) Es jums pateikšu! Es sev nodarīju pāri.” Vavrinka finālā piecos setos ar 6-7 (1:7), 6-4, 7-5, 6-3 uzvarēja pasaules ranga līderi Novāku Džokoviču no Serbijas. Fināla mačs augstā intensitātē ilga gandrīz četras stundas un tas abiem prasīja gandrīz visus spēkus. “Es centos izspēles ieildzināt pēc iespējas vairāk – viens sitiens, te nākamais. Lai putojas kājas, nevis galva. Es spiedu sev skriet līdz aptrūkās elpa.”

Vavrinkam US Open čempiontituls ir pirmais karjerā. 2014.gadā viņš negaidīti ieguva Australian Open titulu, bet pērn bija labākais French Open čempionātā. Vienīgais vēl neizcīnītais Grand Slam tituls viņam paliek slavenajā Vimbldonā. “Brīdī, kad sasniedz šo punktu prāts vairs nav spējīgs domāt. Kad esi tik satraukts kā US open finālā, nogurumu jūti daudz, daudz vairāk.”

FOTO: Vavrinkas triumfs US Open

“Man tik ļoti sāpēja kājas. Vienubrīd pārtraukumā uz sevi kliedzu un teicu: “Es to nevaru! Esmu miris! Manas kājas ir lupatās!””. 31 gadu vecais tenisists pirms mača mocījies ar balsīm galvā: “Mans ķermenis sāpēja, es sevi spiedu pārlieku traki. Brīdī, kad biju bez elpas, beidzot apstājās tās mazās balstiņas manā galvā. Noguruma dēļ nedomāju vairs par balsīm galvā, bet sāku spēlēt daudz labāk. ”

Sportists atteicās piedalīties Japānas atklātajā čempionātā, lai tiktu galā ar fiziskajām un mentālajām sekām, kuras iegūtas Ņujorkā. “Kad uzvari Grand Slam turnīrā, sasniedz neiedomājamu emociju līmeni. Tu ieej jaunā stadijā. Un dažkārt no tā ir grūti atkopties.”

Lasi vēl