Ņikitina EČ peldēšanā uzstāda Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā un nopelna rezervistes statusu pusfinālā

0 Komentāru
Ņikitina EČ peldēšanā uzstāda Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā un nopelna rezervistes statusu pusfinālā
GINTS IVUŠKĀNS, F64

Latvijas peldētāja Gabriela Ņikitina sestdien, Budapeštā notiekošajā Eiropas čempionātā peldēšanā, priekšsacīkstēs 50 metros tauriņstilā ierindojās dalītā 19.vietā, nopelnot otrās rezervistes tiesības pusfinālā.

Ņikitina jau trešo reizi četru nedēļu laikā laboja Latvijas rekordu 50m tauriņstilā, turklāt atšķirībā no iepriekšējām divām tas tika izdarīts nevis par tik īsā distancē raksturīgajām dažām simtdaļām, bet par dažām sekundes desmitdaļām. Ņikitina trešajā no sešiem peldējumiem ar laiku 26,65 sekundes ierindojās otrajā vietā desmit sportistu konkurencē, piekāpjoties vien britu peldētājai Herietei Džonsai, kura bija divas sekundes simtdaļas ātrāka un nodrošināja sev pirmās rezervistes statusu pusfināla sacensībām.

Šajā pašā peldējumā otra Latvijas pārstāve Ieva Maļuka finišēja pēc 27,87 sekundēm, kas deva pēdējo vietu. 49 sportistu konkurencē viņai tika 42.vieta.

Iepriekšējās dienās Latvijas peldētāji individuālajās sacensībās neizcēlās ar augstvērtīgiem rezultātiem.

Latviju Eiropas čempionātā Ungārijā pārstāv seši sportisti – Arina Baikova, Arina Sisojeva, Ieva Maļuka, Gabriela Ņikitina, Daniils Bobrovs un Ģirts Feldbergs.

Eiropas čempionāts ūdens sporta veidos, kurā piedalās sportisti no 51 valsts, sākās jau šīs nedēļas sākumā, peldēšanas sacensībām norisinoties no 17. līdz 23.maijam. Latvijā dzīvojošie sportisti uz Budapeštu devās jau piektdien, savukārt dienu vēlāk delegācijai no Kazaņas pievienojās arī Arina Baikova.

0 Komentāru