Neveiksmīgs otrais brauciens Caucei liedz pacīnīties par augstu vietu Eiropas čempionātā

Pievienot komentāru
Neveiksmīgs otrais brauciens Caucei liedz pacīnīties par augstu vietu Eiropas čempionātā
EPA/SCANPIX

Pēc pirmā brauciena ieņemot augsto ceturto vietu, pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce svētdien bija spiesta samierināties ar 11.vietu Oberhofas trasē Vācijā notiekošajā Eiropas čempionātā, kas vienlaikus ir arī Pasaules kausa astotais posms, turklāt augstāk par viņu bija Ulla Zirne, kurai devītā pozīcija.

Tikmēr par četrkārtēju Eiropas čempioni svētdien kļuva vāciete Natālija Geizenbergere, kura divu braucienu summā par 0,223 sekundēm apsteidza tautieti Tatjanu Hifneri.

Vācijas sportistes aizņēma visu goda pjedestālu, jo trešā bija Dajana Eitbergere, viņai ar Hifneri apmainoties pozīcijām, ja salīdzina ar pirmo braucienu.

Ar šo uzvaru Geizenbergere arī nodrošinājusi panākumu Pasaules kausā.

Savukārt labākā no Latvijas bija Zirne, kurai devītā vieta kontinenta meistarsacīkstēs un desmitā Pasaules kausa ieskaitē. Viņa uzvarētājai piekāpās par 0,602 sekundēm.

Vēl pēc pirmā brauciena Cauce atradās augstajā ceturtajā vietā, tomēr to neizdevās nosargāt, jo otrais brauciens bija krietni lēnāks, lai gan būtiskas kļūdas latviete nepieļāva. Noslēgumā viņa bija spiesta samierināties ar 11.vietu Eiropas čempionātā, kamēr Pasaules kausa ieskaitē viņa bija par vienu pozīciju zemāk.

Pateicoties Cauces neveiksmīgajam otrajam braucienam, par vienu vietu, salīdzinot ar pirmo braucienu, pakāpās Zirne, bet Kendija Aparjode svētdien Eiropas čempionātā bija 15.vietā, kamēr Pasaules kausa ieskaitē viņa bija pozīciju zemāk.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderei Geizenbergerei ir 882 punkti, kamēr ar 706 punktiem seko vēl viena vāciete Jūlija Taubica, kura svētdien bija piektā. Cauce ar 405 punktiem ir astotā, kamēr Aparjode ar 299 punktiem ir 12.vietā, bet pozīciju zemāk ar 295 punktiem ir Zirne.