Nepieciešams atbalsts! Vienam no izcilākajiem Latvijas atlētiem Jānim Lūsim trūkst līdzekļu medikamentiem

0 Komentāru
Nepieciešams atbalsts! Vienam no izcilākajiem Latvijas atlētiem Jānim Lūsim trūkst līdzekļu medikamentiem
OLIMPIADE.LV

Latvijas sabiedrība jau iesaistījusies atbalsta sniegšanā vienam no izcilākajiem Latvijas atlētiem Jānim Lūsim. Arī Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Olimpiešu sociālais fonds palīdz medikamentu iegādē, kas nepieciešami cīņā ar smagu slimību.

Izcilā Latvijas šķēpmetēja Jāņa Lūša ārstniecības 12 mēnešu periodam nepieciešami medikamenti (13 iepakojumi), kura viena iepakojuma izmaksas ir 7 190,71 EUR, bet kopējās ārstniecības kursa izmaksas ir 93 479,23 EUR. Nacionālais veselības dienests (NVD) paredz kompensāciju 14 228,72 EUR apmērā jeb 1 094,51 EUR par katru iepakojumu. Līdz ar to trūkstošo summu jeb 6 096,20 EUR katru mēnesi nepieciešams nodrošināt papildus.

Jāņa Lūša ģimenes rīcībā šādu līdzekļu nav. Šobrīd ir iegādāts viens iepakojums medikamentu aprīļa mēnesim, ko nodrošināja NVD un Ziedot.lv akcijas ”Palīdzība Jānim Lūsim” saziedotie līdzekļi.

LOK valde uzdevusi LOSF, sākot ar maiju, nodrošināt nepieciešamo ikmēneša līdzmaksājumu medikamentu iegādei. Vienlaikus tiks sagatavota vēstule Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) pārskatīt valsts budžeta piešķīrumu LOK un LOSF, lai nodrošinātu iespēju veikt līdzmaksājumu.

LOK lūgs sniegt finansiālu atbalstu Jāņa Lūša ārstniecībai Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Tomasam Baham un Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (WA) prezidentam Sebastjanam Ko.

LOK aicina Latvijas sporta veidu federācijas, sportistus, trenerus un ikvienu iesaistīties palīdzības sniegšanā Jānim Lūsim, ziedojot labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā internetā. Ziedot ir iespējams šeit:

https://www.ziedot.lv/palidziba-janim-lusim-3657.

Jānis Lūsis ir trīs Olimpisko spēļu medaļnieks – zelta, sudraba un bronzas.  Desmitkārtējs Latvijas čempions, četrkārtējs Eiropas čempions (1962, 1966, 1969, 1971), divpadsmitkārtējs PSRS čempions un divkārtējs pasaules rekordists — 91,98 m (1968) un 93,80 m (1972) šķēpa mešanā. 1987.gadā WA viņu atzina par visu laiku izcilāko šķēpmetēju pasaulē. 2014.gadā uzņemts WA Slavas zālē par sevišķu ieguldījumu vieglatlētikas sportā.

0 Komentāru