Negaidīti! Krievijas vieglatlēti nevarēs piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs

0 Komentāru
Negaidīti! Krievijas vieglatlēti nevarēs piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs
Foto: TASS/SCANPIX

Krievijas vieglatlēti sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ nevarēs piedalīties šovasar gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, jo Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) piektdien atstājusi spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju, paziņoja VFLA ģenerālsekretārs Mihails Butovs.

 “Varu apstiprināt, ka diskvalifikācija paliek spēkā,” aģentūrai TASS sacīja Butovs, gan neatklājot citas IAAF lēmuma nianses. Tikmēr Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko atzina, ka šāds IAAF lēmums jau bija sagaidāms. “Mēs jau gaidījām, ka šāds lēmums tiks pieņemts. Neskatoties uz to, esam pamatīgi vīlušies, jo šis ir bezprecedenta gadījums, kad vienas nācijas vieglatlētiem netiek dota iespēja startēt olimpiskajās spēlēs. Mēs vēl cīnīsimies un mūsu reakcija sekos,” norādīja Mutko.Vēl ceturtdien Mutko pauda, ka valsts ir izpildījusi visus IAAF kritērijus saistībā ar dopingu, lai tās atlētiem atļautu startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Tiesa, mediji vēstīja, ka šie kritēriji tomēr neesot izpildīti, tāpēc diskvalifikācija atstāta spēkā. Pērn atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē VFLA un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. IAAF vēlāk arī lēma par Krievijas pagaidu diskvalifikāciju, kas nu atstāta spēkā.

Tāpat diskvalifikācija tika piešķirta arī Krievijas Antidopinga aģentūrai (RUSADA). Savukārt 21.jūnijā sanāksmi rīkos Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), lai lemtu par dažu atsevišķu Krievijas vieglatlētu dalību Olimpiādē. Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21. augustam.

0 Komentāru