NBA, NHL un MLB koronavīrusa dēļ var zaudēt miljardu dolāru

Pievienot komentāru
NBA, NHL un MLB koronavīrusa dēļ var zaudēt miljardu dolāru
AP/AFP/REUTERS/SCANPIX

Lielās ASV sporta līgas NBA, NHL un MLB koronavīrusa dēļ neieņemtie reklāmas ieņēmumi var sasniegt miljardu ASV dolāru, ziņo biznesa žurnāls “Forbes”.

Žurnāla “Forbes” pasūtītie aprēķini mediju un reklāmas analīzes kompānijai “MediaRadar” liecina, ka Nacionālās basketbola asociācijas, Nacionālās hokeja līgas un Augstākās beisbola līgas (MLB) zaudējumi koronavīrusa dēļ var sasniegt vienu miljonu ASV dolāru.

Pēc optimistiskākajiem aprēķiniem NBA un NHL sezonas varētu atsākties jūnijā. Tas ir agrākais, kad varētu arī sākties MLB sezona.

“Kaut arī mēs nevaram precīzi prognozēt kā koronavīruss ietekmēs amerikāņu dzīvi, viens ir skaidrs – lielās sporta sacensības mēs tik drīz neredzēsim,” saka “MediaRadar” vadītājs Tods Krizelmans.

Aprēķini, kas tika veikti par laika periodu no marta līdz maija beigām, NBA TV pārraižu ieņēmumiem būtu jābūt 839 miljoniem, NHL – 120 miljoniem un MLB – 60 miljoniem ASV dolāru. Ievērojami mazākie beisbola translāciju ieņēmumi ir saistīti ar to, ka šajā sporta veidā ir pats sezonas sākums, kamēr basketbolā un hokeja būtu sākušies sezonas izšķirošie notikumi – izslēgšanas turnīri.

Grāmatvežiem darbs tuvākajā laikā būs saistīts ar potenciālo zaudējumu aprēķināšanu, bet sporta līdzjutēji turēs īkšķus, lai pasaulei pēc iespējas ātrāk pieveiktu nāvējošo vīrusu, un iemīļotās komandas un sportisti atgrieztos arēnās.