Nadals vai Federers – eksperti un mediji vērtē Vimbldonas finālistu trumpjus un izredzes

Pievienot komentāru
Nadals vai Federers – eksperti un mediji vērtē Vimbldonas finālistu trumpjus un izredzes
AFP/SCANPIX

Prestižais Vimbldonas tenisa čempionāts strauji tuvojas kulminācijai – pastiprināta uzmanība tiek vērsta vienspēļu fināliem.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Vimbldonas sieviešu turnīra finālā kortā tiksies kādreizējās WTA ranga līderes – rumāniete Simona Halepa, kas šobrīd atrodas pasaules ranga septītajā vietā un amerikāņu tenisiste Serēna Viljamsa, kas šobrīd rangā ierindojas desmitajā vietā. Sieviešu turnīra fināls gaidāms sestdien.

Par čempionāta saldo ēdienu parūpējušies vieni no galvenajiem favorītiem – spānis Rafaels Nadals un astoņkārtējais Vimbldonas čempions Rodžers Federers svētdien tiksies laukumā, lai cīnītos par prestižā tenisa turnīra galveno titulu.

Žurnālisti un tenisa eksperti no visas pasaules komentē gaidāmo dueli ar atšķirīgu viedokli, taču vairums ir vienisprātis par to, ka fināls būs tiešām aizraujošs un tajā varēs vērot pasaules augstākā līmeņa tenisu.

Tenisa apskatniece un sporta mediju darbiniece Prejvala Hedža no “The Times of India” atklāja, ka mača iznākums vairāk būs atkarīgs no Nadala. Žurnālists uzskata, ka, visticamāk, Federers spēlēs savā ierastajā stilā – dinamiski, taču būs nosvērts. Rafas spēli noteiks noskaņojums, kādā viņš izies kortā – viņš ir ļoti azartisks un ātrs spēlētājs, kura spēli var ietekmēt emocijas, tāpēc šis fināls būšot īpaši aizraujošs, jo kortā tiksies divi augstākā līmeņa tenisisti, kam katram ir savs unikālais spēles stils.

Šveices pilsētas Cīrihes medija sporta korespondents Renē Staufers ir sekojis līdzi Federera spēlēm un karjeras attīstībai kopš tenisists bija 15 gadus vecs. Pieredzējušais žurnālists un apskatnieks uzskata, ka Federeram ir labas izredzes finālā, jo viņš zina, kāda taktika jāizmanto, spēlējot pret Nadalu uz māla seguma. Par Federera trumpi vairāki mediji vērtē viņa spējas no asiem uzbrukumiem ātri pāriet veiksmīgā aizsardzībā. Tāpat viņa centienus izrādīt ofensīvu jau pašā mača sākumā ar teicamām servēm.

Lai gan abi tenisisti ir pieredzējuši un ļoti titulēti, mediji un tenisa eksperti vairumā viedokļu sliecas Nadala uzvaras virzienā, piebilstot, ka abi tenisisti ir spēcīgi un fināla iznākumu varēs zināt tikai pašās beigās. Izteikti vienu favorītu nevajadzētu izvirzīt, daži pat uzskata, ka tas nav iespējams, jo šāds fināla duelis nav sakritība, bet gan divu pasaules topa spēlētāju cīņa par kārtējo titulu.