Mūžībā devies leģendārais tenisists Himeno

0 Komentāru
Mūžībā devies leģendārais tenisists Himeno
AP/SCANPIX

Aizsaulē 82 gadu vecumā devies leģendārais Spānijas tenisists Andress Himeno, kurš savulaik kļuva par vecāko Francijas atklātā čempionātā uzvarētāju, kopš turnīra ieguva šādu nosaukumu, trešdien vēstīja Spānijas Tenisa federācija.

Himeno lielākais karjeras panākums bija uzvara “French Open” turnīra, kurā viņš triumfēja 1972.gadā, būdams 34 gadus vecs. Tāpat tenisists divus gadus iepriekš spēja sasniegt Vimbldonas turnīra pusfinālu, bet 1969.gadā viņš spēlēja Austrālijas atklātā čempionāta finālā.

“Viena no spožākajām Spānijas tenisa personībām Himeno trešdien 82 gadu vecumā pēc ilgstošas slimības mira Barselonas pilsētā,” vēstīja RFET paziņojums. “Spānijas Tenisa federācija izsaka visdziļāko līdzjūtību ģimenei un tuviniekiem.”

Nožēlu par Himeno nāvi savā “Twitter” profilā pauda arī divpadsmitkārtējais “French Open” čempions Rafaels Nadals.

“Tikko uzzināju jaunumus, ka nomiris Himeno. Neapšaubāmi viņš bija viens no Spānijas tenisa pionieriem. Izsaku līdzjūtību ģimenei. Dusi mierā,” teikts Nadala ierakstā.

Himeno karjeras laikā izcīnīja 44 titulus. Tāpat sportists no 1958. līdz 1960.gadam pārstāvēja Spānijas izlasi Deivisa kausā, vēlreiz valstsvienības godu aizstāvot arī laika posmā no 1972. līdz 1973.gadam.

Bijušais Vimbldonas un “US Open” čempions Stens Smits savu sāncensi Himeno raksturoja kā nenogurdināmu spēlētāju.

“Tikos ar viņu vairākos lielos mačos. Galvoju, ka viņš bija nenogurdināms. Tomēr lielākoties atceros viņu kā ļoti labu cilvēku,” teica Smits, kurš šobrīd ir Starptautiskās Tenisa Slavas zāles prezidents. “Neatkarīgi no tā vai guvi uzvaru, vai cieti zaudējumu pret Andresu, bija grūti just antipātijas pret viņu.”

2009.gadā tenisists tika uzņemts Starptautiskajā Tenisa Slavas zālē.
0 Komentāru