Mūsu “French Open” čempione Ostapenko cīnīsies par vietu Vimbldonas finālā

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien cīņā par vietu Vimbldonas čempionāta finālā tiekas ar bijušo pasaules ranga līderi Angeliku Kerberi no Vācijas. Pusfināla duelis Vimbldonas centrālajā kortā sāksies 15:00 pēc Latvijas laika.

Ostapenko, kura šobrīd ir pasaules ranga 12.vietā, un ar tādu pat numuru ir izlikta sacensībās, pirmo reizi sasniegusi Vimbldonas čempionāta pusfinālu, bet “Grand Slam” turnīrā labāko četriniekā vienspēlēs viņa tikusi otro reizi karjerā, jo pērn triumfēja Francijas atklātajā čempionātā.

Vimbldonas turnīra ceturtdaļfinālā Ostapenko ar rezultātu 7-5, 6-4 uzvarēja slovākieti Dominiku Cibulkovu.

Tikmēr Kerberei šis būs jau trešais Vimbldonas pusfināls, jo 2016.gadā viņa zaudēja šo sacensību finālā, bet 2012.gadā apstājās pusfinālā. Tāpat vāciete, kura pasaules rangā ir desmitajā vietā, bet turnīrā izlikta ar 11.numuru, 2016.gadā triumfēja Austrālijas un ASV atklātajos čempionātos. Tieši tad viņa arī kļuva par planētas pirmo raketi, ar nelieliem pārtraukumiem šajā pozīcijā esot 34 nedēļas.

Tiesa, pērnā sezona Kerberei nebija pārāk veiksmīga, jo viņa izkrita no pasaules ranga labāko desmitnieka.

Abas tenisistes savā starpā līdz šim nav tikušās.

Ostapenko, par pusfināla sasniegšanu ir nopelnījusi 780 WTA ranga punktus, kas palīdzēs pietuvoties pirmajam desmitniekam, kurā Latvijas tenisiste iekļūs, ja tiks finālā. Savukārt jau šobrīd Ostapenko ir garantējusi 562 000 sterliņu mārciņu (635 929 eiro) lielu naudas balvu, kuru ar fināla sasniegšanu var teju dubultot.

Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja Lielbritānijas sportisti Ketiju Dannu, kura rangā ir 212.pozīcijā, otrās kārtas duelī viņa ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja Kirstenu Flipkensu no Beļģijas, kura ir planētas 45.rakete, bet trešajā kārtā Ostapenko ar rezultātu 6-0, 6-4 pārspēja Krievijas sportisti Vitāliju Djatčenko, kura rangā atrodas 132.pozīcijā. Pirmdien ceturtās kārtas mačā Latvijas tenisiste ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-0 pārspēja Baltkrievijas sportisti Aļaksandru Sasnoviču, kura ir ranga 50.numurs, bet otrdien ceturtdaļfinālā ar rezultātu 7-5, 6-4 uzvarēja planētas 33.raketi Dominiku Cibulkovu no Slovākijas.

Ostapenko šajā turnīrā vēl nav zaudējusi nevienā setā.

Tikmēr Kerbere turnīru sāka ar uzvaru 7-5, 6-3 pret pieredzējušo krievieti Veru Zvonarjovu, kura ir planētas 142.rakete. Tad sekoja grūta uzvara 3-6, 6-2, 6-4 pret Klēru Liu no ASV, kura rangā ir 237.vietā, bet trešajā kārtā ar 6-2, 6-4 tika uzveikta japāniete Naomi Osaka, kura rangā atrodama 18.vietā. Savukārt astotdaļfinālā Kerbere ar 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja šveicieti Belindu Benčiču, kas ir ranga 56.rakete, bet ceturtdaļfinālā ar 6-3, 7-5 tika uzvarēta talantīgā Krievijas tenisiste Darja Kasatkina, kura rangā ir 14.pozīcijā.

Kerbere karjeras laikā ir izcīnījusi 11 WTA turnīru uzvarētājas titulus, no tiem pēdējo šī gada sākumā Sidnejā. Pēc tam viņa Austrālijas čempionātā tika arī līdz pusfinālam. Tāpat viņa turpinājumā spēlēja arī Dubaijas un Īstbornas turnīru pusfinālos, kur gan cieta zaudējumus. Vāciete ir 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione, finālā zaudējot Puertoriko tenisistei Monikai Pudžai.

Ostapenko Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piekāpās slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu. Vēl 2014.gadā Latvijas tenisiste triumfēja Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā.

Zīmīgi, ka pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.