Mori: Izaicinājums ir lemt, kurš segs olimpisko spēļu atlikšanas izmaksas

Pievienot komentāru
Mori: Izaicinājums ir lemt, kurš segs olimpisko spēļu atlikšanas izmaksas
AFP/SCANPIX

Liels izaicinājums būs izlemt, kurš segs olimpisko spēļu Tokijā atlikšanas izmaksas, sestdien Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu organizācijas komitejas prezidents Joširo Mori citēts olimpisko jaunumu vietnē “insidethegames”.

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) un olimpisko spēļu organizatori Japānā šonedēļ atlika no 24.jūlija līdz 9.augustam Tokijā paredzētās spēles koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ. Tā ir pirmā šāda veida kavēšanās moderno spēļu 124 gadus ilgajā vēsturē.

Gatavojoties spēlēm, Japāna tajās ieguldīja 12 miljardus ASV dolāru (10,8 miljardi eiro), un SOK prezidents Tomass Bahs brīdināja, ka ieguldījumi paaugstināsies vēl vairāk.

“Papildu izmaksas, kas rodas no šīs atlikšanas, ir neizbēgamas,” Mori rakstīja vēstulē, kas adresēta 33 starptautiskajām sporta federācijām, kuras veido Tokijas spēļu programmu. “Izlemšana, kurš segs šīs izmaksas un kā tas tiks paveikts, būs liels izaicinājums.”

Bez tam Mori aicināja nākamgad ar olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm Tokijā pierādīt, ka cilvēki ir “triumfējuši pār koronavīrusu”.