Misāns labo 33 gadus veco Latvijas rekordu tāllēkšanā

Pievienot komentāru
Misāns labo 33 gadus veco Latvijas rekordu tāllēkšanā
Foto: F64 ()

Latvijas vieglatlēts Elvijs Misāns otrdien sacensībās Saldū laboja 33 gadus un 21 dienu veco Latvijas rekordu tāllēkšanā, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Misāns LVS Sportland kausa izcīņas sacensībās aizlēca 8,08 metrus tālu, par centimetru labojot Jura Tones 1983.gadā iespēto. Lēciena laikā pūta vienu metru sekundē liels ceļavējš, tāpēc Misāna rezultāts var tikt uzskatīts par oficiālu Latvijas rekordu, jo vējš nepārsniedza pieļaujamo normu.

Misāna personiskais rekords līdz šim bija 8,05 metri, savukārt šosezon viņš nebija lēcis tālāk par 7,94 metriem.

Saldū sasniegtais Misāna rezultāts ir šosezon devītais labākais Eiropā, bet pasaules rangā tas Latvijas sportistu ierindo 42.vietā.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā nedēļā Misāns startēja Eiropas čempionātā Amsterdamā, kur tāllēkšanas kvalifikācijas sacensībās viņš ar rezultātu 7,61 metrs palika 20.vietā 24 dalībnieku konkurencē un finālā netika.

Savukārt trīssoļlēkšanā viņš tika finālsacensībās, kur ieņēma 11.vietu.

Eiropas čempionātā sportistiem bija pēdējā iespēja pildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvus, kurus Misānam neizdevās sasniegt, tāpēc viņš Olimpiādē nestartēs. Tiesa, arī otrdien Saldū sasniegtais rezultāts ir tuvāks nekā noteiktais olimpiskais normatīvs – 8,15 metri.