Milzīgs prieks! Paraolimpiete Dadzīte izcīna sudrabu EČ šķēpmešanā

0 Komentāru
Milzīgs prieks! Paraolimpiete Dadzīte izcīna sudrabu EČ šķēpmešanā
Foto: facebook.com/Latvijas-Paralimpiskā-komiteja

Latvijas paraolimpiete Diāna Dadzīte ar jaunu personisko rekordu izcīnījusi sudraba medaļu šķēpmešanā Eiropas čempionātā, kas ceturtdien noslēdzās Itālijā.  

F56 medicīnas grupas sacensībās Dadzītei pēdējā mēģinājumā izdevās izdarīt 20,29 metrus tālu metienu, par 3,66 metriem labojot personīgo rekordu.Par Eiropas čempioni kļuva vāciete Martina Vilinga, kura veica 22,05 metrus tālu metienu. Sacensībās piedalījās septiņas sportistes.Dadzīte čempionātu noslēdza ar pilnu medaļu komplektu, jo diska mešanā viņa ieguva bronzu un lodes grūšanā zeltu. Jau ziņots, ka Latvijas paraolimpietis Dmitrijs Silovs ar jaunu kontinenta rekordu kļuva par Eiropas čempionu šķēpmešanā, kā arī ieguva sudrabu lodes grūšanā.

Šogad gaidāmas arī Riodežaneiro paraolimpiskās spēles, bet oficiālu apstiprinājumu dalībai četrgades nozīmīgākajās sacensībās saņēmuši septiņi sportisti – titulētais vieglatlēts Aigars Apinis diska mešanā, Edgars Bergs lodes grūšanā, loka šāvēja Ieva Melle, iejādes jātnieks Rihards Snikus, peldētājs Jānis Plotnieks, kurš startēs 100 metru distancē uz muguras, kā arī airētāji Žanna Cvečkovska un Eduards Pupels.

Uz dalību paraolimpiskajās spēlēs pagaidām kandidē arī šķēpmetēja Taiga Kantāne, diska metēja Ingrīda Priede un paukotāja Poļina Rožkova, kamēr vairāki Latvijas vieglatlēti normatīvus cenšas izpildīt Eiropas čempionātā. Tāpat cerības kvalificēties paraolimpiskajām spēlēm vēl nav zaudējis arī loka šāvējs Gints Jonasts, kurš šonedēļ aizvada noslēdzošās atlases sacensības.

0 Komentāru