“Mēs esam degradējuši, kas ir izcils sasniegums” – apsver iespēju mainīt sportistu prēmēšanas sistēmu

3 komentāri

Kamēr mūsu olimpieši gaida, vai Krievijas dopinga skandāla ietekmē viņi iegūs godam pelnītās augstākas vietas Soču olimpiskajās spēlēs, Latvijas ierēdņi kaļ plānus, lai mainītu prēmiju sistēmu par sasniegumiem sportā.

Par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija uzskata, ka līdzšinējais modelis ir novecojis un naudas balvu piešķiršanas kritērijiem jābūt stingrākiem.

“Mēs esam degradējuši, kas ir izcils sasniegums. Likums paredz, ka mēs piešķiram balvas nevis par sasniegumiem, bet izciliem sasniegumiem. Mēs esam rosinājuši šo principu mainīt,” norāda ministrijas pārstāvis Edgars Severs.

Paredzēts, ka naudas balvas būtu maksājamas tikai par sasniegumiem olimpiskajās un paraolimpiskajās disciplīnās un tās būs mazākas nekā patlaban. Tāpat sistēmai jāmotivē izcilu sasniegumu gūšana tieši nozīmīgākajās sporta sacensībās – olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos.

Vienlaikus izglītības ministrs joprojām varēs rosināt piešķirt balvu par sasniegumiem, kas nebūs aprakstīti vispārējā kārtībā, piemēram, kā tas bija gadījumos ar bokseri Mairi Briedi un tenisisti Aļonu Ostapenko. Galīgie lēmumi gan vēl nav pieņemti, un Nacionālā sporta padome turpinās diskusijas par sportistu prēmēšanas sistēmas maiņu.

3 komentāri