Melbārža četriniekam sestā vieta Pasaules kausa posmā Kēnigses trasē

Pievienot komentāru
Melbārža četriniekam sestā vieta Pasaules kausa posmā Kēnigses trasē
Foto: AP/Scanpix

Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi svētdien izcīnīja sesto vietu Vācijas trasē Kēnigsē notikušajā Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā. Uzvaru izcīnīja vācietis Niko Valters, aiz sevis atstājot savu tautieti Maksimiljanu Arntu, kurš atpalika par 0,18 sekundēm. Trešajā pozīcijā ierindojās Šveices ekipāža ar pilotu Riko Peteru, no Valtera atpaliekot par 0,38 sekundēm.

Melbārdis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmā brauciena ieņēma dalītu astoto vietu, uzrādot tādu pat rezultātu kā britu sportistam Džonam Džeksonam, kurš savainojuma dēļ ilgāku laiku sacensībās nepiedalījās. Taču otrais brauciens latviešiem izdevās daudz veiksmīgāks, kas ļāva ne tikai par 0,21 sekundi apsteigt Džeksonu, bet arī pārspēt vēl divus konkurentus un pakāpties uz sesto vietu. Divu braucienu summā Melbārdis zaudēja 0,66 sekundes.

Tikmēr pārējās divas Latvijas ekipāžas palika otrā desmita beigās. Uģis Žaļims ar stūmējiem Jāni Jansonu, Kristapu Kalniņu un Intaru Dambi ierindojās 17.vietā, esot 1,49 sekundes lēnāki nekā uzvarētāja ekipāža. Savukārt Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu ierindojās 19.pozīcijā, no Valtera atpaliekot par 1,66 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim posmiem četrinieku ekipāžām līderis ar 642 punktiem ir vācietis Frančesko Frīdrihs. Arī nākamās divas pozīcijas ieņem vācieši – otrais ar 635 punktiem ir Valters, bet 620 punktus iekrājis Arnts. Ceturtais ar 584 punktiem ir šveicietis Riko Peters, kamēr 520 punkti ir Melbārža rēķinā, kurš ieņem piekto vietu.