Melbārdis veselības problēmu dēļ nepiedalīsies Pasaules kausa nākamajā posmā

Pievienot komentāru
Melbārdis veselības problēmu dēļ nepiedalīsies Pasaules kausa nākamajā posmā
Foto: AP/Scanpix

Latvijas vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis veselības problēmu dēļ nepiedalīsies nedēļas nogalē Leikpleisidas trasē, ASV, gaidāmajā Pasaules kausa ceturtajā posmā, turklāt piedzīvota kritiena dēļ Latvija četrinieku sacensībās uz starta neizies vispār, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Kā atklājis izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, Melbārdim ir muguras sāpes. “Viņam tā jau ir bijis, bet parasti ne maču laikā. Bijām pie ārsta, taisījām magnētisko rezonansi – vaina ir apstiprināta. Vajadzīgs miers, ir stipras sāpes pat kustoties un par braukšanu bobā nav ko domāt,” izteicies treneris. “Cerams, ka aties un varēsim startēt nākamajā posmā Pārksitijā, kur ir divi mači četriniekos. Melbārdis līdz ar to nevar Leikplesidā startēt arī četriniekos, un jācer, ka viss būs labi, domājot par atlikušo sezonu un pasaules čempionātu.”

Līdz ar to divniekos Latvija startēs ar Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima pilotētajām ekipāžām. Tikmēr Ķibermanis treniņos piedzīvojis kritienu ar četrinieku kamanām, kurā sasitušies vairāki stūmēji, tāpēc, domājot par nākotni un pasaules čempionātu, nolemts četriniekos nestartēt, atgūstoties no dažādām likstām.

“Ja tie būtu sezonas pēdējie mači un kaut kas izšķirtos, gan jau mēs nokomplektētu vienu ekipāžu, bet tagad nav vērts riskēt. Cietusi tehnika, puišiem arī ir dažādas veselības likstas, no pirmās ekipāžas Arvis Vilkaste stipri saaukstējies, ar paaugstinātu temperatūru,” stāstīja Prūsis. “Cerēsim, ka jau nākamajā posmā viss būs labi. Mums būtu svarīgi palikt visiem labāko 25 skaitā, lai nākamgad arī varētu startēt ar trim ekipāžām.”

“Lielajam Oskaram līdz ar posma izlaišanu faktiski cīņa par uzvaru Pasaules kausā ir beigusies, bet mums jādomā arī par nākotni. Pašlaik viņš nekādi nevar startēt, trasē jau tā ir ļoti lielas pārslodzes. Es neteiktu, ka ledus ir īpaši atšķirīgs kā iepriekš, taču bija ļoti auksts, ledus ir ātrs,” izteicies treneris. “Te sen daudzi nav braukuši, un tāpēc ne jau mums vienīgajiem arī bija kritieni.”

Lasi vēl