Komentāri

Amerikāņu boksa zvaigznes Floids Meivezers un jauktās cīņas mākslas (MMA) slavenākā sportista Konora Makgregora savstarpējā boksa cīņa aizvadītajā nedēļas nogalē kinoteātros ASV un Kanādā ienesusi 2,598 miljonus dolāru (2,15 miljonus eiro), kļūstot par astoto skatītāko pasākumu, vēsta portāls “Boxofficemojo.com”.

40 gadus vecais amerikānis, kurš šīs cīņas dēļ atsāka savu karjeru, visticamāk, dārgākajā cīņā boksa vēsturē sestdien uzvarēja īru Makgregoru ar tehnisko nokautu desmitajā raundā. Cīņa tika translēta 532 kinoteātros, vidēji katram nopelnot nepilnus piecus tūkstošus dolāru. Skatītākā bija filma “Killera miesassargs”, kas ienesa vairāk nekā desmit miljonus dolāru, tomēr vidēji vienā kinoteātrī tās ienākumi bijuši vien nepilni 3000 dolāru.

Video: Meivezers ”gadsimta cīņā” pārspēj Makgregoru

Lielākajā daļā kinoteātru biļešu cena, lai redzētu cīņu, bijusi sākot no 20 dolāriem (16,5 eiro). Tikmēr sestdienas datos boksa cīņa atpalikusi vienīgi no filmām “Killera miesassarga” (3,9 miljoni dolāru dienā) un “Anabellas 2” (2,8 miljoni). Lielākie ienākumi no cīņas iegūti Ņujorkā, Losandželosā, Maiami, Nešvilā, Sandjego un Baltimorā.

Par “gadsimta cīņu” tika nosaukts Meivezera 2015.gada duelis, kad viņš 12 raundos uzveica filipīnieti Maniju Pakiao. Jau toreiz Meivezers nopelnīja aptuveni 220 miljonus dolāru (180 miljonus eiro), kamēr sestdienas duelis tika nosaukts par “Naudas cīņu”, jo pats amerikānis pēc dueļa prognozēja, ka viņš nopelnījis “300 miljonus dolāru (250 miljonus eiro) 36 minūtēs”.

Tikmēr Makgregors, visticamāk, nopelnīs vismaz 70 miljonus dolāru. Sportistu ienākumi lielā mērā bija atkarīgi no līdzjutējiem, kas maksāja, lai redzētu cīņu, un tieši tāpēc duelis sestdien aizkavējās par vairāk nekā stundu, jo skatītāji pieredzēja tehniskas problēmas translācijā.

Lasi vēl