Maskavas tiesa ļāvusi Zubkovam paturēt Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas

4 komentāri
Maskavas tiesa ļāvusi Zubkovam paturēt Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas
KREMLIN.RU

Maskavas pilētas tiesa atļāvusi kādreizējam krievu bobslejistam Aleksandram Zubkovam paturēt 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas divnieku un četrinieku sacensībās, vēsta “RIA Novosti”.

Pērn Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču olimpiādē, kur tika izcīnītas divas zelta medaļas, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm.

Arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) krievs tiks atzīts par vainīgu, tomēr viņa mūža diskvalifikācija tika aizstāta ar liegumu atrasties šā gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tiesa, Maskavas pilētas tiesa domā citādāk un tā trešdien paziņoja, ka tā apmierinājusi Zubkova lēmumu atteikties izpildīt CAS lēmumu lietā, kurā sportists cīnās pret SOK.

Maskavas tiesa uzsvērusi, ka Zubkovs sodīts, pamatojoties tikai uz aizdomām, nevis konkrētiem pierādījumiem.

Zubkovam saglabāt sava olimpiskā čempiona statusu ir svarīgi, jo bez tā viņam netiek piešķirta valsts stipendija, ko paredzēts maksāt līdz pat mūža beigām.

Zubkovs šobrīd ir Krievijas Bobsleja federācijas (RBF) prezidents.

Kā zināms, Soču četrinieku sacensībās uzreiz aiz Zubkova bija Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi priekšgalā, kam pienāktos zelts. Savukārt pēc divu krievu ekipāžu diskvalifikācijām latviešiem pienāktos arī bronza divniekos.

4 komentāri