Martins Dukurs vicelīderis pēc Pasaules kausa posma Altenbergā pirmā brauciena

0 Komentāru
Martins Dukurs vicelīderis pēc Pasaules kausa posma Altenbergā pirmā brauciena
Foto: AP/SCANPIX

Titulētais Latvijas skeletonists Martins Dukurs ieņem otro vietu pēc sestdien Altenbergas trasē Vācijā veiktā Pasaules kausa trešā posma pirmā brauciena.

Līderis, veicot lielisku braucienu, ir Vācijas skeletonists Kristofers Grotērs, kurš ar laiku 56,20 sekundes uzstādīja jaunu trases rekordu. Tikmēr M.Dukurs, kuram padevās labākais starts, līderim zaudē 0,22 sekundes. Tikmēr trešo pozīciju pašlaik ieņem vēl viens vācietis Aksels Jungks. Savukārt Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena pašlaik ir septītajā vietā, līderim zaudējot 0,69 sekundes.

Šī sezona brāļiem Dukuriem sākās ne pārāk veiksmīgi, jo pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā viņi uz goda pjedestāla netika. Vistleras trasē, Kanādā, M.Dukurs palika ceturtais, pirmo reizi kopš 2013.gada decembra Pasaules kausa posmos nekāpjot uz goda pjedestāla. Tiesa, Vistlerā M.Dukurs startēja ar treniņā sabojātām sliecēm. Savukārt T.Dukurs pirmajā posmā brauca ar lielām kļūdām un bija vien 13.vietā. Savukārt ASV trasē Leikplesidā, kur risinājās otrais posms, lielā aukstumā aizvadītajā sacīkstē M.Dukurs bija ceturtais, bet viņa vecākais brālis piektais.

Leikplesidā uzvaru izcīnīja olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, kurš ir arī Pasaules kausa līderis, taču viņš Altenbergā nevar startēt, jo Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) viņam un vēl trīs krievu sportistiem pirms gadu mijas piesprieda pagaidu diskvalifikāciju. Šādas sankcijas tika piemērotas, jo ir pamatotas aizdomas, ka 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kur Tretjakovs uzvarēja, viņi lietojuši aizliegtās vielas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem Tretjakovam ir 435 punkti, bet par desmit punktiem mazāk ir Junam Sunbinam no Dienvidkorejas. Tikmēr 410 punktus iekrājis amerikānis Metjū Entuāns, ceturtais ar 376 punktiem ir Martins Dukurs, bet devītajā pozīcijā ar 312 punktiem atrodams Tomass Dukurs.

0 Komentāru