Martins Dukurs triumfē Pasaules kausa piektajā posmā

0 Komentāru
Martins Dukurs triumfē Pasaules kausa piektajā posmā
AP/SCANPIX

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Austrijā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

M.Dukurs šajās sacensībās startēja ar iepriekšējās sezonās vairākkārt piemērīto Pasaules kausa kopvērtējuma dzelteno kreklu. Pirmajā braucienā viņš startā sasniedza ceturto ātrāko starta laiku, bet finišēja kā līderis. Otrajā braucienā M.Dukurs startā uzrādīja otro ātrāko laiku un brauciena turpinājumā kļūdas nepieļāva, kā rezultātā viņš izcīnīja desmito uzvaru Īglsas trasē.

Otro vietu izcīnīja dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,42 sekundes. Bronzu ieguva Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, kurš bija par 0,44 sekundēm lēnāks par latvieti. Tretjakovam cīņā par zelta godalgu patraucēja kļūdas otrajā braucienā.

Tomass Dukurs pirmajā braucienā uzrādīja 12.ātrāko starta laiku, bet trasē, neraugoties uz dažām nelielām kļūdām, pozīcijas izdevās uzlabot, finišējot desmitajā vietā. Otrajā braucienā viņš startā bija desmitais ātrākais, bet braucienu veica ar 11.ātrāko laiku, divu braucienu summā izcīnot 12.pozīciju.

Uzreiz aiz goda pjedestāla bija Lielbritānijas sportists Markuss Vaiats, tālāk sekoja dienvidkorejietis Kim Jiso un vēl viens Lielbritānijas skeletonists Kreigs Tompsons.

Zīmīgi, ka pirmajā sešiniekā nebija neviens no Vācijas sportistiem. Visaugstāko vietu no šīs valsts skeletonistiem izcīnīja Fēlikss Kaizingers, kurš ierindojās dalītā septītajā vietā.

Jau ziņots, ka pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, sacensībās Vācijas trasē Vinterbergā viņš ierindojās ceturtajā vietā, bet iepriekšējā nedēļā Laplaņas trasē Francijā atkal bija otrais. Tikmēr T.Dukurs finišēja attiecīgi sestajā, piektajā un divreiz desmitajā pozīcijā. Pēc sezonas ievada, kad uzvaru posmā secīgi svinēja trīs sportisti – vācietis Aksels Jungks, krievs Aleksandrs Tretjakovs un dienvidkorejietis Sunbins Juns -, par pirmo divkārtējo uzvarētāju šosezon Laplaņā kļuva Tretjakovs.

0 Komentāru