Martins Dukurs piekāpjas Tretjakovam un izcīna sudrabu Pasaules kausa posmā Laplaņā

1 komentārs
Martins Dukurs piekāpjas Tretjakovam un izcīna sudrabu Pasaules kausa posmā Laplaņā
THE CANADIAN PRESS/PA IMAGES/SCANPIX

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Laplaņas trasē Francijā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa ceturtā posma sacensībās un kļuva par kopvērtējuma līderi, kamēr Tomass Dukurs bija desmitajā pozīcijā.

Uzvaru svinēja Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš M.Dukuru divu braucienu summā pārspēja par 0,37 sekundēm. Savukārt par pārsteigumu parūpējās ķīnietis Vencjans Gens, kurš kopā ar olimpisko čempionu Sunbinu Junu no Dienvidkorejas dalīja trešo vietu. Viņi Tretjakovam zaudēja 1,39 sekundes.

Piektais bija vācietis Aksels Jungks, bet pirmo sešinieku noslēdza dienvidkorejietis Jiso Kims. T.Dukurs zaudēja 1,91 sekundi, kas deva desmito pozīciju.

M.Dukurs pirmajā braucienā trasi veica 59,60 sekundēs un laboja trases rekordu, tiesa, nedaudz vēlāk viņu par 0,32 sekundēm pārspēja Tretjakovs. Trešais ātrākais bija Kims, kurš Tretjakovam zaudēja 0,56 sekundes, bet T.Dukurs uzrādīja dalītu desmito labāko rezultātu, no līdera atpaliekot 1,05 sekundes.

Arī otrajā braucienā nepārspēts bija Tretjakovs, kurš trasi veica 59,62 sekundēm un bija 0,05 sekundes ātrāks par Dukuru. Trešais ātrākais laiks bija vācietim Fēliks Kaizingeram, kurš atpalika 0,55 sekundes. T.Dukurs atpalika 0,86 sekundes un uzrādīja desmito rezultātu.

Pēc ceturtā posma M.Dukurs ar 822 punktiem kļuvis par kopvērtējuma līderi. Četri punkti mazāk jeb 818 punkti ir Tretjakovam, bet trešais ar 810 punktu ir Jungks. T.Dukurs iekrājis 648 punktus un ir septītajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet sacensībās Vācijas trasē Vinterbergā viņš ierindojās ceturtajā vietā. Tikmēr T.Dukurs finišēja attiecīgi sestajā, piektajā un desmitajā pozīcijā. Uzvaras sezonas ievadā jau svinējuši trīs sportisti – vācietis Aksels Jungks, krievs Aleksandrs Tretjakovs un olimpiskais čempions dienvidkorejietis Sunbins Juns.

Kopš 2014./2015.gada sezonas Pasaules kausa posms Laplaņā nav rīkots. Martins Dukurs šajā trasē uzvarējis trīsreiz, 2015.gadā iegūstot arī savu sesto Eiropas čempiona titulu. Eiropas bronzu 2015.gadā izcīnīja Tomass Dukurs. Otrais toreiz bija Tretjakovs.

1 komentārs