Martins Dukurs pasaules čempionātā pēc diviem braucieniem ceturtais; Tomass septītais

0 Komentāru
Martins Dukurs pasaules čempionātā pēc diviem braucieniem ceturtais; Tomass septītais
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs ceturtdien Vinterbergas trasē pēc pirmajiem diviem pasaules čempionāta braucieniem ieņem ceturto pozīciju, kamēr viņa brālis Tomass atrodams septītajā vietā.

Pēc pirmās sacensību dienas visu goda pjedestālu aizņem vācieši – Kristofers Groters, Aleksandrs Gasners un Aksels Jungks, savukārt M.Dukurs ir uzreiz aiz vadošā trijnieka.

Pirmajā braucienā M.Dukurs bija trešais ātrākais startā, bet trasē uzrādīja ceturto labāko laiku, piekāpdamies vien Vācijas trio – Jungkam, Groteram un Gasneram. Ātrākais pirmajā braucienā bija Jungks, kurš par 0,02 sekundēm apsteidza savu tautieti Groteru, bet vēl 0,04 sekundes lēnāks bija Gasners. M.Dukurs no pirmā trijnieka atpalika par 0,15 sekundēm.

Tikmēr Tomass Dukurs pirmajā braucienā startā bija 18.ātrākais, finišu sasniegdams kā astotais. Viņš līderim zaudēja 0,6 sekundes, bet līdz pjedestālam bija 0,54 sekunžu deficīts.

Vien 12.ātrāko laiku pirmajā braucienā izdevās sasniegt Pasaules kausa kopvērtējuma vicečempionam Aleksandram Tretjakovam, kurš trases augšdaļā pieļāva rupjas kļūdas, līderim zaudējot 0,85 sekundes.

Otrajā braucienā vācieši turpināja dominēt, Gasneram un Groteram uzstādot jaunus trases rekordus, kamēr Jungks noslīdēja uz trešo pozīciju summā. Gasners tautietim Groteram pēc diviem braucieniem zaudē 0,09 sekundes, bet vēl par 0,26 sekundēm lēnāks ir Jungks.

M.Dukurs otrajā braucienā sasniedza otro labāko starta laiku, bet finišēja ceturtais, līderim Groteram pēc diviem braucieniem zaudējot 0,52 sekundes. Līdz pjedestāla zemākajam pakāpienam M.Dukuram pietrūkst vien 0,15 sekundes.

Savukārt T.Dukurs otrajā braucienā 14.startā un finišēja ar sesto ātrāko laiku, kas divu braucienu summā dod septīto pozīciju. Vecākais no Dukuru brāļiem līderim zaudē 1,06 sekundes, bet pjedestāls ir 0,71 sekundes attālumā.

Uz starta ceturtdien izgāja 32 sportisti.

Piektdien trešais brauciens būs plkst.14, bet cīņa par medaļām noslēgsies ar braucienu, kas sāksies plkst.16.

Trešajā braucienā skeletonisti startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā piegājienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušajiem sportistiem sacensības jau būs noslēgušās.

Martins kopš 2007.gada pasaules meistarsacīkstēs startējis desmit reizes. Pēdējo septiņu čempionātu laikā viņš tikai 2013.gadā Šveices trasē Sanktmoricā ir ieņēmis otro vietu, pārējās sešās reizēs triumfējot pasaules čempionātā. Pēdējo panākumu Altenbergas trasē M.Dukurs svinēja 2015./16.gada sezonā, kad Pasaules kausa pirmajā posmā sīvā cīņā vien par 0,03 sekundēm apsteidza savu pēdējo gadu vienu no sīvākajiem konkurentiem Aleksandru Tretjakovu. Nākamajā sezonā viņš Pasaules kausa posmā palika otrais, bet kopš tā laika šajā trasē uz pjedestāla vairs neizdevās uzkāpt.

Tomass piedalījies pasaules meistarsacīkstēs par vienu reizi vairāk, 2015.gadā Vinterbergā izcīnot bronzu, bet pagājušajā sezonā Vistlerā ierindojoties piektajā vietā.

Šosezon Pasaules kausu kopvērtējumā uzvaru devīto reizi karjerā ieguva Martins Dukurs. Viņš sezonas laikā uzvarēja trijās trasēs – Īglsā, Sanktmoricā un Siguldā. Vēl viņa kontā trīs otrās vietas – divas Leikplesidā un viena Laplaņā -, kā arī pa ceturtajai un septītajai pozīcijai attiecīgi Vinterbergā un Kēnigszē. T.Dukurs kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā un tikai Siguldas posmā kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, vēl trīsreiz finišējot pirmajā sešiniekā un Kēngiszē pārspējot brāli.

Siguldā vienlaicīgi notika arī Eiropas čempionāts, kurā dubultuzvaru jau piekto reizi izcīnīja brāļi Dukuri, uzvarot Martinam un otro vietu ieņemot Tomasam. M.Dukuram tā bija 11.zelta medaļa pēc kārtas Eiropas meistarsacīkstēs.

Šajā nedēļas nogalē ar cīņu par pasaules čempionāta medaļām sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī skeletonistes.

0 Komentāru