Komentāri
Martins Dukurs pārliecinošs līderis pēc PČ pirmās dienas
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas skeletonists Martins Dukurs ceturtdien ieguva ļoti pārliecinošu vadību pēc Austrijas trasē Īglsā notiekošā pasaules čempionāta pirmās dienas, bet Tomass Dukurs pagaidām ir piektajā vietā.

Martins Dukurs savu tuvāko sekotāju krievu olimpisko čempionu Aleksandru Tretjakovu pēc pirmajiem diviem braucieniem apsteidz par 0,53 sekundēm, bet izšķirošie divi braucieni gaidāmi piektdien.

Pirmo braucienu Martins Dukurs aizvadīja ļoti pārliecinoši un, finišējot pēc 52,14 sekundēm, sasniedza jaunu trases rekordu. Otrajā vietā esošo Tretjakovu latvietis tobrīd apsteidza par 0,35 sekundēm. Kaut īsajā un vieglajā Īglsas trasē Tretjakovs startā bija par 0,12 sekundēm ātrāks nekā latvietis, distancē viņš nebija pārliecinošs, piekāpjoties M.Dukuram. Tikmēr trešais pēc pirmā brauciena bija dienvidkorejietis Juns Sunbins, kurš M.Dukuram zaudēja 0,43 sekundes.

Ceturtais bija vācietis Aksels Jungks, kurš līderim zaudēja 0,64 sekundes, vēl par 0,06 sekundēm lēnāks pirmajā braucienā bija krievs Ņikita Tregubovs, bet Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena no sava jaunākā brāļa atpalika jau par 0,76 sekundēm.

Otrajā braucienā Martins Dukurs pieļāva dažas kļūdas, bet tas neliedza vēl vairāk palielināt pārsvaru – pēc pirmās dienas viņš apsteidz Tretjakovu jau par 0,53 sekundēm, bet 0,55 sekundes atpaliek Dienvidkorejas sportists.

Tikmēr Tomass Dukurs otrajā braucienā apsteidza kļūdas startā pieļāvušo Tregubovu, pakāpjoties uz piekto pozīciju. Visi pārējie augstāk esošie konkurenti gan no Tomasa Dukura atrāvās, tāpēc viņš tagad savam brālim jau zaudē 1,12 sekundes, bet ceturtajā vietā esošais Jungks jau ir 0,27 sekundes tālu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl